RS/FL
DS/FL/
A.net/FL
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Jean Ribault High School Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
you RUN the place
3701 Winton Dr, Jacksonville, Florida, 32208, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2010 - (5 articles)
2011 - (4 articles)
2012 - (8 articles)
2013 - (5 articles)
2014 - (1 articles)
2015 - (1 articles)
Featured
0
Misc News
5
All
5
2013 Results - Florida FHSAA Outdoor State Championships
May 5th 2013, 5:10am
2013 Heat Sheets - Florida FHSAA Outdoor State Championships
Apr 30th 2013, 7:18pm
2013 Entries - Florida FHSAA Outdoor State Championships
Apr 25th 2013, 6:47pm
2013 Results - Bob Hayes Invitational
Mar 16th 2013, 11:07pm
2013 Results - UNF Spring Break Invitational
Mar 3rd 2013, 3:59am
Search
2013 Results - UNF Spring Break Invitational
Published by
DyeStatFL.com
Mar 3rd 2013, 3:59am
Comments
UNF Spring Break Invitational
Mar 1, 2013 to Mar 2, 2013
Hodges Stadium, Jacksonville, FL, US
Timing/Results by:
Half-mile Timing - Gainesville - FL
« Filter Results by Team: »
Andrew Jackson
Atlantic Coast
Baconton Charter
Bartram Trail
Bayside
Berry
Bethune-Cookman
Bishop Kenny
Bishop Snyder
Boone
Bradford
Cedar Key
Celebration
Claflin
Clark Atlanta
Columbia (Lake City)
Creekside
Crystal River
David Lipscomb
Drivephaze T
Dunnellon
Edward Waters
Episcopal (Jacksonville)
First Coast
Flagler
Flagler Palm Coast
Fleming Island
Fletcher
Florida A&M
Florida Atlantic
Florida Southern
Florida State
Florida Tech
Fort White
Georgia Southern
Grizzelopes
Hagerty
Howard Roark HS
Jacksonville
Labelle
Lake Superior State
Madison Southern
Mandarin
Matanzas
Maynard Evans
Middleburg
Morehouse
Nease
North Florida
Orange Park
Orlando Elit
P.K. Yonge
Paxon
Pepperdine
Pirate TC
Plantation H.E.A.T.
Ponte Vedra
Providence
Raines
Ribault
Ridgeview
Robert E Lee Senior
Saint Leo
Shorecrest Preparatory
St Johns Country Day
Stanton College Preparatory
Tampa
Tampa Jesuit
Team Gheenoe
The Bolles
Unattached
University Christian
Venice
Warner Southern
West Virginia Wesleyan
Westminster Academy
Whale Watche
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
1600m
|
3200m
|
5k
|
10k
|
2k Steeple
|
3k Steeple
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Distance Medley
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
Hammer
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
1600m
|
3200m
|
5k
|
10k
|
2k Steeple
|
3k Steeple
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Distance Medley
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
Hammer
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Kendal
Stanton College
10.87
nwi
6
2
Momgomerty, Richar
Atlantic Coast
11.08
nwi
1
3
Brown, Shiquel
First Coast
11.14
nwi
6
4
Dye, Stanley
Ridgeview
11.15
nwi
5
5
Marshall, Trey
Columbia (Lake C
11.20
nwi
5
6
Tribune, Nigel
Raines
11.27
nwi
6
7
Johnson, Joshua
Providence
11.27
nwi
6
8
Motes, Bryce
Fleming Island
11.30
nwi
4
9
Wilson, Andrew
Atlantic Coast
11.35
nwi
5
10
Montgomery, Cornel
Columbia (Lake C
11.38
nwi
5
11
Brown, Mike
Fleming Island
11.39
nwi
2
12
Mathews, Turrel
Flagler Palm Coa
11.43
nwi
4
13
Grant, Ricky
Mandarin
11.44
nwi
6
14
Oliver, Brian
Raines
11.45
nwi
6
15
Haynes, Marquis
University Chris
11.55
nwi
4
16
Fisher, Daniel
Episcopal (Jacks
11.56
nwi
3
17
Reddick, Brandon
Boone
11.56
nwi
5
18
Akins, David
Celebration
11.59
nwi
5
19
Simpson, Ryan
First Coast
11.60
nwi
6
20
Rivera, Malik
Bartram Trail
11.61
nwi
3
21
Hall, Anderson
University Chris
11.63
nwi
2
22
Jackson, Tyler
Flagler Palm Coa
11.65
nwi
4
22
Wassenaar, Aaron
Creekside
11.65
nwi
4
24
DuBose, Amari
Orange Park
11.67
nwi
3
25
Blanchfield, Rober
Bishop Kenny
11.78
nwi
5
26
Roe, Joshua
Celebration
11.84
nwi
3
26
Jones, Nick
Creekside
11.84
nwi
3
26
Mishoe-Rivers, Log
Nease
11.84
nwi
2
29
Bertoni, Chris
Bishop Kenny
11.87
nwi
2
29
Moultrie, Terrance
Mandarin
11.87
nwi
5
31
Daniels, Jonah
Episcopal (Jacks
11.89
nwi
2
32
Taffe, Bernard
Baconton Charter
11.91
nwi
4
33
Werninck, Alex
Ponte Vedra
11.93
nwi
3
34
Ellen, John
Venice
12.03
nwi
3
34
James, Phillip
Bradford
12.03
nwi
4
36
Kirk, Kavan
St Johns Country
12.08
nwi
2
36
White, Anthony
Venice
12.08
nwi
4
38
Bright, Kennard
First Coast
12.11
nwi
6
38
Booker, Raheem
Matanzas
12.11
nwi
3
40
Jones, Marquese
Matanzas
12.19
nwi
3
41
Rogers, Declan
Nease
12.23
nwi
1
42
Ferrell, Tonan
Providence
12.29
nwi
2
43
Jorgensen, Harry
Ponte Vedra
12.45
nwi
1
--
Martin, Jonathan
Bartram Trail
DNS
nwi
5
--
Hays, Garrett
St Johns Country
DNS
nwi
2
--
Jonas, Diontre
Bradford
DNS
nwi
6
--
Carr, Benjamin
Stanton College
DNS
nwi
4
Mens 100m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Washington, Darnel
Bethune-Cookman
10.71
nwi
6
2
Smith, Teray
Unattached
10.72
nwi
6
3
Pitts, Jamal
North Florida
10.83
nwi
6
4
Cabrera, Angelo
Bethune-Cookman
10.87
nwi
6
5
Young, Bobby
Unattached
10.93
nwi
6
6
Shuler, Ralphael
Edward Waters
10.98
nwi
6
7
Holmes, Gary
Florida Tech
11.08
nwi
5
8
Brunson, Larry
Claflin
11.17
nwi
4
10
Harris, Tyrone
Shorecrest Prepa
11.20
nwi
5
9
Giles, Zacharias
Claflin
11.20
nwi
2
11
Davis, Nnamdi
Bethune-Cookman
11.21
nwi
4
12
Higdon, Derrick
Bethune-Cookman
11.24
nwi
5
13
York, Sean
Morehouse
11.24
nwi
2
14
Fowler, Vernon
Unattached
11.31
nwi
1
15
Agoro, Temitayo
Morehouse
11.31
nwi
4
16
Frater, Donovan
Bethune-Cookman
11.32
nwi
4
17
Barber, Dyrren
Warner Southern
11.32
nwi
3
18
Williams, Gavonnah
Warner Southern
11.37
nwi
1
19
Dunn, Darien
Clark Atlanta
11.38
nwi
3
20
Berger, Thaddeus
Florida Tech
11.46
nwi
3
21
Spain, Kenny
West Virginia We
11.47
nwi
3
22
Brock, Dylan
Florida Tech
11.50
nwi
5
23
Payne, Xavier
Edward Waters
11.54
nwi
1
24
Lambert, Tyler
Unattached
11.56
nwi
3
25
Codner, Alvin
Clark Atlanta
11.60
nwi
3
26
Ingram, Jaifus
Morehouse
11.66
nwi
4
27
Taylor, Tony
Unattached
11.67
nwi
2
28
Jamsion, Isaish
Edward Waters
11.68
nwi
5
28
Meadows, Michael
West Virginia We
11.68
nwi
3
30
Smith, Collin
Clark Atlanta
11.74
nwi
1
31
Black, Ryan
Claflin
11.76
nwi
2
32
Billups, Randy
West Virginia We
11.88
nwi
2
33
Innocent, Nathan
Edward Waters
11.92
nwi
2
33
Miller, Dashawn
Claflin
11.92
nwi
1
35
Graham, Tanner
West Virginia We
12.00
nwi
2
36
Primus, Theodore
Morehouse
12.09
nwi
3
37
Andrews, Jousha
Clark Atlanta
12.10
nwi
3
38
Pinson, Patrick
Clark Atlanta
12.18
nwi
2
39
Blair, Victor
Claflin
12.19
nwi
1
40
Williams, Cleve
Edward Waters
12.33
nwi
4
41
Alston, Ty
West Virginia We
12.36
nwi
2
42
antoine, akub
Unattached
12.44
nwi
1
43
Cook, Derick
Clark Atlanta
12.59
nwi
1
44
Banks, Tremayne
Bethune-Cookman
17.93
nwi
5
--
Howard, David
Bethune-Cookman
DNS
nwi
5
--
Tillman, Jeremy
Unattached
DNS
nwi
6
--
Thompkins, Marquis
Bethune-Cookman
DNS
nwi
4
--
Lewis, Carlylian
Edward Waters
DNS
nwi
6
--
Walls, Courtland
Morehouse
DNS
nwi
6
--
Kelly, Darrell
Morehouse
DNS
nwi
1
--
Hylton, Suwayne
Edward Waters
DNS
nwi
5
--
Menen, Jake
North Florida
DNS
nwi
4
--
Oztekin, Umut
Florida Tech
DNS
nwi
5
--
Reaves, Aaron
Morehouse
DNS
nwi
4
Mens 200m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Kendal
Stanton College
21.73
+1.9
6
2
Uruburu, Nick
Bartram Trail
21.95
+1.9
6
3
Brown, Shiquel
First Coast
22.36
+1.9
6
4
Motes, Bryce
Fleming Island
22.55
+1.6
4
5
Johnson, Joshua
Providence
22.66
+1.9
6
6
Davis, Jamel
Atlantic Coast
22.82
+1.9
6
7
Kelley, Tyler
Hagerty
22.94
-0.9
5
8
Wilson, Andrew
Atlantic Coast
23.02w
+2.7
2
9
Mathews, Turrel
Flagler Palm Coa
23.06
+1.9
6
10
Grant, Ricky
Mandarin
23.07
+1.9
6
11
Woods, Zedrick
Columbia (Lake C
23.09
+1.6
4
12
Fisher, Daniel
Episcopal (Jacks
23.10
+1.2
3
13
Montgomery, Cornel
Columbia (Lake C
23.11
+1.6
4
14
James, Phillip
Bradford
23.15
+1.2
3
15
Williams, Daniel
Matanzas
23.23
+1.6
4
15
Mejias, Eric
Flagler Palm Coa
23.23
-0.9
5
17
Wassenaar, Aaron
Creekside
23.27
-0.9
5
18
Koike, Hunter
Nease
23.33
+1.6
4
19
Robinson, Clarence
Raines
23.44
+1.6
4
20
Harris, Jacque
Stanton College
23.51
+1.2
3
21
Brown, Tomorick
First Coast
23.60
-0.9
5
22
Brown, Mike
Fleming Island
23.68w
+2.7
2
22
Moultrie, Terrance
Mandarin
23.68
-0.9
5
24
Spencer, Al'Kwazi
Matanzas
23.73
+1.6
4
25
Roe, Joshua
Celebration
23.76
+1.6
4
26
DuBose, Amari
Orange Park
23.83
+1.2
3
27
Wakefield, Jamauri
Providence
23.86
+1.2
3
28
Minutaglio, Joseph
Orange Park
23.90w
+2.7
2
29
Patterson, Keondre
Episcopal (Jacks
23.94
+1.6
4
30
Sikes, Mark
University Chris
24.01w
+2.7
2
31
Hall, Anderson
University Chris
24.03w
+2.7
2
32
Cooper, Austin
Bishop Snyder
24.14
+1.2
3
33
Wynn, Alex
St Johns Country
24.25
-2.5
1
34
Blanchfield, Rober
Bishop Kenny
24.31
-0.9
5
35
Cole, Kajani
Nease
24.34
-2.5
1
36
Burns, Shane
Venice
24.36
+1.2
3
37
Shonekan, Glendon
Creekside
24.49
+1.2
3
38
Quiggle, Justin
Ponte Vedra
24.66w
+2.7
2
39
Henderson, Patrick
Venice
24.91w
+2.7
2
40
Djukic, Aleksandar
Ponte Vedra
25.78
-2.5
1
41
Victor, Jhonny
Celebration
26.52w
+2.7
2
--
Dye, Stanley
Ridgeview
DNF
-0.9
5
--
Martin, Jonathan
Bartram Trail
DNS
-0.9
5
--
Bertoni, Chris
Bishop Kenny
DNS
+1.2
3
--
Jonas, Diontre
Bradford
DNS
+1.9
6
--
Taffe, Bernard
Baconton Charter
DNSw
+2.7
2
--
Daniels, Tyler
P.K. Yonge
DNS
-2.5
1
--
Oliver, Brian
Raines
DNS
-0.9
5
--
Sheppard, Je'rod
P.K. Yonge
DNS
+1.9
6
Mens 200m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Smith, Teray
Unattached
21.51
-1.1
8
2
Hayes, Armanti
Unattached
21.55
-1.1
8
3
Kanemara, Yuzo
Unattached
21.67
-1.1
8
4
Ellis, Garrett
Bethune-Cookman
22.24
-1.5
7
5
Pitts, Jamal
North Florida
22.26
+0.7
6
6
Washington, Darnel
Bethune-Cookman
22.44
-1.5
7
7
Perkins, Joshua
Bethune-Cookman
22.45
-1.1
8
8
Mims, Justin
North Florida
22.75
-0.8
4
9
Gay, Devin
Claflin
22.80
-1.1
5
10
Brown, Omellio
Plantation H.E.A
22.89
+0.7
6
11
Giles, Zacharias
Claflin
22.95
+0.7
6
12
Noel, Jay
Plantation H.E.A
22.97
+0.5
3
12
Cabrera, Angelo
Bethune-Cookman
22.97
-1.1
8
14
Bynes, Creg
Plantation H.E.A
23.04
-1.5
7
15
hammond, joshua
Unattached
23.05
-1.1
5
16
Meadows, Michael
West Virginia We
23.14
+0.5
3
17
Gaines, Lionell
Morehouse
23.18
+0.7
6
18
Harris, Tyrone
Shorecrest Prepa
23.25
-1.5
7
19
Lambert, Tyler
Unattached
23.29
-0.8
4
20
York, Sean
Morehouse
23.31
+0.9
2
21
Lee, David
Morehouse
23.38
-1.1
5
21
Perrin, Andrew
Plantation H.E.A
23.38
-1.1
5
23
Codner, Alvin
Clark Atlanta
23.43
-0.8
4
24
Ingram, Jaifus
Morehouse
23.48
-1.1
5
25
Spain, Kenny
West Virginia We
23.54
-0.8
4
26
Simmons, William
Claflin
23.63
+0.5
3
27
Dunn, Darien
Clark Atlanta
23.65
-0.8
4
28
Jamsion, Isaish
Edward Waters
23.69
-1.1
8
28
Payne, Xavier
Edward Waters
23.69
+1.3
1
30
Huntley, Demarko
Edward Waters
23.73
+1.3
1
30
Higdon, Derrick
Bethune-Cookman
23.73
+0.7
6
32
Lewis, Carlylian
Edward Waters
23.77
-1.5
7
33
Saraphin, Herven
Edward Waters
23.81
+1.3
1
34
Archer, Andre'
Clark Atlanta
23.95
+0.5
3
35
greene, nick
Orlando Elit
24.47
+0.9
2
36
Taylor, Tony
Unattached
24.56
+0.5
3
37
Smith, Collin
Clark Atlanta
24.58
+0.5
3
38
Bennett, Rondell
Pirate TC
24.67
+0.9
2
39
Innocent, Nathan
Edward Waters
24.73
+0.9
2
40
Andrews, Jousha
Clark Atlanta
24.74
-0.8
4
41
Williams, Cleve
Edward Waters
24.77
+0.5
3
42
McDonald, Adavion
Unattached
24.81
+0.9
2
43
Primus, Theodore
Morehouse
25.21
-1.1
5
44
Pinson, Patrick
Clark Atlanta
25.40
+1.3
1
45
Cook, Derick
Clark Atlanta
27.12
+0.5
3
--
Shuler, Ralphael
Edward Waters
FS
-1.5
7
--
Breaker, Travell
Claflin
DNF
+0.9
2
--
Tillman, Jeremy
Unattached
DNS
-1.1
8
--
Delices, Dario
Unattached
DNS
-1.1
5
--
Byrum, Brandon
Unattached
DNS
-1.1
8
--
Fowler, Vernon
Unattached
DNS
+1.3
1
--
Harrison, Xavier
Unattached
DNS
+0.7
6
--
Drumm, David
Whale Watche
DNS
+1.3
1
--
Oztekin, Umut
Florida Tech
DNS
-1.5
7
--
Reaves, Aaron
Morehouse
DNS
+0.7
6
--
Comaskey, William
Florida Tech
DNS
-1.1
5
--
Kelly, Darrell
Morehouse
DNS
+0.9
2
--
Stephens, Camdem
Morehouse
DNS
+0.9
2
--
Brock, Dylan
Florida Tech
DNS
-0.8
4
--
Hylton, Suwayne
Edward Waters
DNS
+0.7
6
--
Holmes, Gary
Florida Tech
DNS
-1.5
7
--
Berger, Thaddeus
Florida Tech
DNS
-0.8
4
--
Menen, Jake
North Florida
DNS
+0.7
6
--
Billups, Randy
West Virginia We
DNS
+0.9
2
--
Walls, Courtland
Morehouse
DNS
-1.5
7
--
Young, Bobby
Unattached
DNS
-1.1
8
--
Alston, Ty
West Virginia We
DNS
+1.3
1
--
Bryant, Justin
Morehouse
DNS
+1.3
1
--
Sam, Ulato
Morehouse
DNS
-1.1
5
--
Agoro, Temitayo
Morehouse
DNS
-0.8
4
--
Amisial, Arvon
Morehouse
DNS
+0.5
3
Mens 400m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Uruburu, Nick
Bartram Trail
48.08
6
2
Folk, Andrew
Flagler Palm Coa
49.61
6
3
Johnson, Joshua
Providence
49.61
6
4
McDowell, Jontue
Raines
49.72
6
5
Davis, Jamel
Atlantic Coast
50.02
5
6
Mejias, Eric
Flagler Palm Coa
50.46
5
7
Kelley, Tyler
Hagerty
50.54
5
8
Motes, Bryce
Fleming Island
50.74
3
9
Penn, Brandon
Stanton College
50.75
4
10
Smith, Oshawn
Raines
51.10
6
11
Smith, Domnic
Creekside
51.43
5
12
Koike, Hunter
Nease
51.63
4
13
Davis, Gabriel
Bartram Trail
51.90
5
14
Mackey, steve
Atlantic Coast
51.96
5
15
Griffin, Shaykhiem
Columbia (Lake C
52.03
6
16
Kreider, Erik
Venice
52.04
3
17
Sousa, Christian
Matanzas
52.29
4
18
James, Draeland
Providence
52.57
5
19
Brashear, Robert
Ridgeview
52.65
5
20
Rader, Sean
Creekside
52.78
4
21
Lockett, Malik
First Coast
52.89
6
22
Starks, William
Celebration
53.24
3
23
Suneson, Abram
Bishop Kenny
53.70
3
24
Gomez, Marcus
Ridgeview
54.01
4
25
Williams, Peter
Orange Park
54.33
4
26
Sikes, Mark
University Chris
54.57
2
27
Scott, Isaiah
Bishop Kenny
54.77
3
28
Brown, Chris
Episcopal (Jacks
54.86
3
29
Laurin, Marcus
Venice
55.09
4
30
Blackford, John
Matanzas
55.30
1
31
Barber, Reese
Stanton College
55.40
3
32
Puesan, Luis
Celebration
55.46
2
33
Tyson, Anthony
Bradford
55.69
5
34
Smith, Cameron
The Bolles
55.82
1
35
DeWerth, Jake
Nease
56.74
4
36
Jones, Nick
Columbia (Lake C
56.88
4
37
Quiggle, Justin
Ponte Vedra
57.16
2
38
Mathews, Hunter
Ponte Vedra
57.34
2
39
Josey, Gary
Orange Park
57.45
2
40
Perryman, Antonio
First Coast
57.62
6
41
Biala, Aren
Bishop Snyder
58.24
1
--
Walker, Collin
Episcopal (Jacks
FS
2
--
Dinkins, Kenneth
Bradford
DQ
6
--
Smith, Darelle
Fleming Island
DQ
2
--
Taffe, Bernard
Baconton Charter
DNS
3
--
Kessler, Adam
The Bolles
DNS
2
--
Moenning, Taylor
University Chris
DNS
2
--
Suarez, Carlos
Labelle
DNS
3
Mens 400m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hayes, Armanti
Unattached
47.69
7
2
Smith, Teray
Unattached
48.80
7
3
Suber, Stanley
Unattached
49.34
7
4
Peabody, Tucker
David Lipscomb
49.85
6
5
Ellis, Garrett
Bethune-Cookman
50.00
7
6
Barber, Dyrren
Warner Southern
50.75
7
7
Tillman, Aaron
North Florida
50.86
7
8
hammond, joshua
Unattached
51.03
6
9
Wolf, Andrew
David Lipscomb
51.18
4
10
Watts, Justin
Pirate TC
51.53
4
11
Lewis, Carlylian
Edward Waters
51.73
6
12
Marshall, Jake
North Florida
51.76
5
13
Thompson, Jalen
David Lipscomb
51.79
6
14
Crompton, Kyle
North Florida
51.82
4
15
Ferguson, Tavius
Warner Southern
51.84
5
16
Whitley, Ryan
David Lipscomb
52.25
3
17
Briscoe, Mario
Drivephaze T
52.35
7
18
Brown, Matthew
Warner Southern
52.66
2
19
Comaskey, William
Florida Tech
52.71
5
20
Castillo, Sebastia
Unattached
52.80
3
21
Simmons, William
Claflin
52.85
4
22
Gay, Devin
Claflin
53.25
3
23
Patton, Ryan
North Florida
53.32
4
24
Saraphin, Herven
Edward Waters
53.91
5
25
Hylton, Suwayne
Edward Waters
54.14
7
26
West, Trevarus
Clark Atlanta
54.47
3
27
Lewis, Kevin
Bethune-Cookman
54.50
6
28
Mitchell, Stephen
Unattached
54.88
5
29
Dunn, Darien
Clark Atlanta
54.91
2
30
Woods, Jonathan
Warner Southern
54.97
2
31
Billings, Patrick
Edward Waters
55.51
2
32
Mackey, Eris
Clark Atlanta
55.59
4
33
Huntley, Demarko
Edward Waters
56.09
1
34
Smith, Collin
Clark Atlanta
56.11
3
35
Archer, Andre'
Clark Atlanta
56.33
4
36
Nelson, Shavar
Clark Atlanta
56.38
4
37
Cunningham, Alonzo
Edward Waters
56.94
2
38
Kidd, Eric
Warner Southern
57.01
1
39
Payne, Xavier
Edward Waters
57.40
1
40
antoine, akub
Unattached
57.98
2
41
Codner, Alvin
Clark Atlanta
58.80
6
42
Andrews, Jousha
Clark Atlanta
59.13
3
43
Narcisse, Sebastie
Edward Waters
59.95
1
44
Pinson, Patrick
Clark Atlanta
1:00.13
1
45
Okoye, Chidera Jon
Clark Atlanta
1:02.88
3
46
Cook, Derick
Clark Atlanta
1:04.60
1
--
Gormley, Trevor
David Lipscomb
DQ
5
--
greene, nick
Orlando Elit
DNS
3
--
Fowler, Vernon
Unattached
DNS
1
--
Lambert, Tyler
Unattached
DNS
5
--
Sam, Ulato
Morehouse
DNS
5
--
Williams, Cleve
Edward Waters
DNS
2
--
Bryant, Justin
Morehouse
DNS
3
--
Jamsion, Isaish
Edward Waters
DNS
5
--
Breaker, Travell
Claflin
DNS
2
--
Shuler, Ralphael
Edward Waters
DNS
6
--
McDonald, Adavion
Unattached
DNS
4
--
Williams, Gavonnah
Warner Southern
DNS
1
--
Vinson, Michael
Unattached
DNS
6
--
Martin, Tre' Quan
Morehouse
DNS
2
--
Kilson, Jonathan
Morehouse
DNS
6
--
Rolle, Cecil
North Florida
DNS
7
Mens 800m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
EDWARDS, DWAYNE
Robert E Lee Sen
1:59.02
5
2
Taylor, Marcus
Bartram Trail
1:59.47
5
3
Pollard, Corey
Crystal River
2:00.36
5
4
James, Rayford
Robert E Lee Sen
2:00.63
5
5
Mackey, steve
Atlantic Coast
2:03.67
5
6
Perry, Zach
Bishop Kenny
2:04.22
4
7
McCawley, PD
Episcopal (Jacks
2:04.35
5
8
Roche, Tim
Nease
2:05.22
3
9
Gargiulo, Matt
Hagerty
2:05.36
4
10
Langenberg, Bradle
Stanton College
2:05.78
5
11
Mundy, Donovan
Andrew Jackson
2:06.67
3
12
Richardson, Kyle
Ridgeview
2:06.75
4
13
Bickerstaff, Luke
Mandarin
2:06.90
4
14
Biernacki, Wiktor
Ponte Vedra
2:07.26
4
15
Walbert, Bradley
Flagler Palm Coa
2:07.44
5
16
Gallitz, Thomas
Bartram Trail
2:07.58
3
17
Vicens, Jan Carlo
Flagler Palm Coa
2:07.73
4
18
Graves, Rashaad
Mandarin
2:07.93
5
19
Norton, Christophe
Bishop Kenny
2:08.29
3
20
Lisitano, Justin
Creekside
2:08.35
3
21
Tiller, Ray
Stanton College
2:08.78
3
22
Mulligan, Ryan
Creekside
2:08.90
2
23
Abreu, Jeremy
Nease
2:09.15
3
24
Herrera, Felipe
The Bolles
2:09.23
4
25
Bester, John
Crystal River
2:10.10
3
26
Gay, Landon
Episcopal (Jacks
2:10.29
2
27
Dixon, Ari
The Bolles
2:10.96
3
28
Marti, River
Matanzas
2:11.27
2
29
Mesido, Alberony
Atlantic Coast
2:11.42
2
30
Blumenfeld, Frank
Ponte Vedra
2:11.91
3
31
O'Connor, Cooper
Celebration
2:12.21
3
32
Brown, Torian
Ridgeview
2:12.39
4
33
Biala, Aren
Bishop Snyder
2:13.01
2
34
Morrow, Dominic
Venice
2:14.00
2
35
Omdahl, Austen
Providence
2:14.23
3
36
Perez, David
Matanzas
2:14.55
2
37
Cokley, John
Venice
2:15.97
5
38
Barron, Chris
Bradford
2:16.73
2
39
Weaver, Kevin
St Johns Country
2:17.54
2
40
Pierce, Timothy
Columbia (Lake C
2:20.75
2
41
Whitehead, Austin
Bradford
2:20.82
2
42
Anglin, Kenneth
First Coast
2:21.13
5
43
Puesan, Luis
Celebration
2:21.86
2
44
Nguyen, Kenny
Orange Park
2:22.45
2
45
Barlow, Michael
Orange Park
2:22.80
2
46
Spain, Zach
First Coast
2:22.85
2
47
Gerhardt, Brett
P.K. Yonge
2:32.04
2
48
Ventura, Joshua
Providence
2:35.31
2
--
Chairez, Joel
Labelle
DNS
3
--
Moenning, Taylor
University Chris
DNS
4
--
Cason, Dominique
Columbia (Lake C
DNS
3
--
Medina, Erick
Labelle
DNS
4
--
Brito, Axel
First Coast
DNS
3
--
VanArnam, Matt
P.K. Yonge
DNS
2
--
Jackson, Chris
Dunnellon
DNS
5
Mens 800m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sumagpang, Taylor
North Florida
1:53.49
7
2
Post, James
North Florida
1:53.77
7
3
Edwards, Trey
North Florida
1:55.79
7
4
Cacciapaglia, Chri
Florida Tech
1:56.06
7
5
Jones, Andrew
David Lipscomb
1:57.09
6
6
Coleman, Dan
David Lipscomb
1:58.24
5
7
Trebilcock, Chris
Florida Southern
1:58.25
6
8
Bosket, Andrew
David Lipscomb
1:58.37
5
9
Tamburello, James
David Lipscomb
1:59.23
4
10
McClain, Jeffery
Morehouse
1:59.25
4
11
Bufford, Blake
Morehouse
1:59.43
7
12
Honaker, Tate
David Lipscomb
1:59.74
5
13
Jones, Gerald
Morehouse
1:59.86
5
14
Salomon, Gary
North Florida
2:00.10
7
15
Stromberg, Grant
David Lipscomb
2:00.23
6
16
Scott, Nelson
David Lipscomb
2:00.88
3
17
Wingerter, Jared
David Lipscomb
2:00.89
4
18
Nusbaum, Jonathan
Warner Southern
2:01.03
6
19
Harris, Tavares
Bethune-Cookman
2:01.36
5
20
Cartledge, Juan
Clark Atlanta
2:01.44
3
21
Greer, Isaiah
David Lipscomb
2:01.46
6
22
McBride, Max
David Lipscomb
2:01.76
5
23
Chaffin, Derrick
West Virginia We
2:01.79
3
24
Dodson, Justin
Unattached
2:02.90
5
25
Walker, Michael
Saint Leo
2:02.99
3
26
Smith, Kenny
David Lipscomb
2:03.16
3
27
Phillip, Jaquell
Bethune-Cookman
2:03.38
5
28
Wilder, Chris
Morehouse
2:03.99
2
29
Daniel, Devan
Morehouse
2:04.54
2
30
Honadle, Jake
Florida Tech
2:04.66
4
31
Aston, Jesse
Pepperdine
2:04.93
3
32
Leon, Fidel
David Lipscomb
2:05.12
1
33
Glenn, Tyler
David Lipscomb
2:05.77
3
34
Hodge, Dillon
Flagler
2:06.70
4
35
Howell, Will
Berry
2:06.76
3
36
Gardner, Daniel
David Lipscomb
2:06.85
6
37
Brown, Steven
Saint Leo
2:06.95
2
38
Jones, Lionel
2:06.99
3
39
Mischler, Ryan
West Virginia We
2:08.26
2
40
Estrada, Jorge
David Lipscomb
2:09.01
1
41
Shepherd, Mason
David Lipscomb
2:09.35
1
42
Brasher, Phillip
David Lipscomb
2:10.07
4
43
Vega, Mark
Pepperdine
2:10.21
2
44
Ferguson, Tavius
Warner Southern
2:10.40
2
45
Evans, Daniel
Florida Tech
2:10.43
3
46
Schultz, Daniel
Florida Tech
2:10.72
3
47
Woods, Jonathan
Warner Southern
2:11.76
1
48
Watkins, Geroge
Clark Atlanta
2:12.55
2
49
Coull, Andrew
Florida Southern
2:12.85
2
50
Narcisse, Sebastie
Edward Waters
2:13.27
2
51
Mathis, Spencer
Saint Leo
2:13.45
2
52
Ashley, Ben
David Lipscomb
2:15.09
3
53
Joseph, Edison
Warner Southern
2:19.10
1
54
Kidd, Eric
Warner Southern
2:20.69
1
55
Gibase, Robert
Berry
2:21.03
1
56
Basin, Matthew
Saint Leo
2:21.60
2
57
Meyers, Dan
West Virginia We
2:24.32
2
58
Berhane, Reymond
Edward Waters
2:25.84
1
59
Hostetler, Chris
Pepperdine
2:27.79
1
60
Wheeler, Zack
Florida Southern
2:30.70
1
--
Sykes, Martinique
Unattached
DNS
7
--
Watts, Justin
Pirate TC
DNS
3
--
Okoye, Chidera Jon
Clark Atlanta
DNS
2
--
Brown, Matthew
Warner Southern
DNS
3
--
Howell, Alexander
Warner Southern
DNS
6
--
Castillo, Sebastia
Unattached
DNS
7
--
Bermudez, Jonathon
Unattached
DNS
4
--
Jose, Perez
Florida Southern
DNS
6
--
Gadsey, Ryan
David Lipscomb
DNS
2
--
Hall, Zach
Florida Southern
DNS
6
--
Dirth, Eric
Saint Leo
DNS
2
--
Lenz, Valentin
Saint Leo
DNS
4
--
Cunningham, Alonzo
Edward Waters
DNS
2
--
Saraphin, Herven
Edward Waters
DNS
1
--
Scandlyn, Jordan
Pepperdine
DNS
3
--
Billings, Patrick
Edward Waters
DNS
3
--
Lohner, Rafael
Saint Leo
DNS
4
--
Squillace, Skylar
North Florida
DNS
5
--
Haynes, Brian
Saint Leo
DNS
1
--
Van Natter, Jeff
Saint Leo
DNS
2
--
Yang, Mike
David Lipscomb
DNS
3
--
Dunne, Carl
Saint Leo
DNS
7
--
Manley-Lee, Joshua
Morehouse
DNS
3
--
Schnepf, Nolan
Morehouse
DNS
2
Mens 1500m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dickerson, Cameron
North Florida
3:58.97
5
2
Joseph, Moise
Unattached
3:58.99
5
3
Post, James
North Florida
3:59.69
5
4
Castillo, Sebastia
Unattached
4:01.39
5
5
Rahaeuser, Jonatha
Pepperdine
4:02.90
5
6
Esteban, Johnathan
North Florida
4:05.73
5
7
Stromberg, Grant
David Lipscomb
4:06.95
5
8
Sykes, Martinique
Unattached
4:07.96
5
9
Vazquez, Gilbert
North Florida
4:07.98
5
10
Honaker, Tate
David Lipscomb
4:09.34
4
11
Whitacre, Nathan
West Virginia We
4:09.80
4
12
Wingerter, Jared
David Lipscomb
4:10.14
4
13
McCoy, Skyler
West Virginia We
4:10.57
4
14
Coleman, Dan
David Lipscomb
4:10.68
3
15
Finley, Luke
West Virginia We
4:10.75
4
16
Greer, Isaiah
David Lipscomb
4:11.27
5
17
Agbede, Shinola
Morehouse
4:12.76
3
18
Deuling, Ben
Lake Superior St
4:12.77
5
19
Salomon, Gary
North Florida
4:13.66
5
20
Musick, Geoff
David Lipscomb
4:13.87
4
21
McBride, Max
David Lipscomb
4:14.79
3
22
Gardner, Daniel
David Lipscomb
4:15.18
4
23
Ashley, Ben
David Lipscomb
4:15.31
2
24
Jones, Gerald
Morehouse
4:16.29
3
25
Davis, Brandon
Berry
4:16.41
3
26
Wenger, Tim
Unattached
4:17.39
3
27
Bermudez, Jonathon
Unattached
4:18.42
3
28
Cox, Stephen
Unattached
4:19.09
2
29
Shepherd, Mason
David Lipscomb
4:19.29
1
30
Leon, Fidel
David Lipscomb
4:20.54
1
31
Hall, Nicholas
Morehouse
4:20.75
2
32
Aston, Jesse
Pepperdine
4:21.29
3
33
Estep, Aaron
West Virginia We
4:21.33
4
34
Bosket, Andrew
David Lipscomb
4:22.19
1
35
Rudenko, Gleb
Florida State
4:22.51
5
36
Wooten, Michael
Morehouse
4:22.76
3
37
Chaffin, Derrick
West Virginia We
4:23.17
2
38
Wilder, Chris
Morehouse
4:23.51
4
39
Bufford, Blake
Morehouse
4:23.82
3
40
Vega, Mark
Pepperdine
4:25.33
2
41
Glenn, Tyler
David Lipscomb
4:27.01
2
42
Vardy, Sean
Lake Superior St
4:27.83
3
43
Brasher, Phillip
David Lipscomb
4:28.79
2
44
Schultz, Daniel
Florida Tech
4:29.37
2
45
McMeen, Alexander
David Lipscomb
4:29.47
2
46
Howell, Will
Berry
4:30.04
2
47
Cartledge, Juan
Clark Atlanta
4:30.29
3
48
Mitchell, Stephen
Unattached
4:30.50
4
49
Estrada, Jorge
David Lipscomb
4:31.72
1
50
McAfee, Reginald
Unattached
4:36.59
3
51
Drumm, David
Whale Watche
4:38.43
2
52
Stocks, Lucas
Berry
4:41.39
2
53
Urbanski, Michael
Whale Watche
4:44.79
1
54
Daniel, Devan
Morehouse
4:46.74
1
55
Billings, Patrick
Edward Waters
4:48.44
1
56
Narcisse, Sebastie
Edward Waters
4:48.49
1
57
Mischler, Ryan
West Virginia We
4:53.02
2
58
Watkins, Geroge
Clark Atlanta
5:02.37
1
59
Mason, Kevin
Berry
5:05.70
1
60
Hostetler, Chris
Pepperdine
5:09.20
1
61
Gibase, Robert
Berry
5:10.38
1
62
Nelson, Shavar
Clark Atlanta
5:15.40
1
63
Mackey, Eris
Clark Atlanta
5:19.06
1
--
Van Natter, Jeff
Saint Leo
DNS
2
--
Vasquez, Gilberr
North Florida
DNS
5
--
Hickey, Taylor
Whale Watche
DNS
2
--
Millay, Daniel
Florida State
DNS
5
--
Honadle, Jake
Florida Tech
DNS
2
--
Scandlyn, Jordan
Pepperdine
DNS
4
--
Hall, Matthew
David Lipscomb
DNS
4
--
Cacciapaglia, Chri
Florida Tech
DNS
5
--
Gadsey, Ryan
David Lipscomb
DNS
2
--
Blair, Victor
Claflin
DNS
1
--
Bennett, Jose'
Edward Waters
DNS
1
--
Brown, Ricy
Bethune-Cookman
DNS
4
--
Yisrael, Haziel
Edward Waters
DNS
1
--
Cunningham, Alonzo
Edward Waters
DNS
1
--
Berhane, Reymond
Edward Waters
DNS
1
--
Yang, Mike
David Lipscomb
DNS
3
--
Neselu, Kasahun
Morehouse
DNS
3
--
Brown, Steven
Saint Leo
DNS
2
--
Manley-Lee, Joshua
Morehouse
DNS
2
--
Lohner, Rafael
Saint Leo
DNS
4
--
Mitchell, Karlton
Morehouse
DNS
4
--
Lenz, Valentin
Saint Leo
DNS
2
--
Dirth, Eric
Saint Leo
DNS
1
--
Walker, Michael
Saint Leo
DNS
2
--
Basin, Matthew
Saint Leo
DNS
1
--
Dunne, Carl
Saint Leo
DNS
5
Mens 1600m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
James, Rayford
Robert E Lee Sen
4:37.49
2
2
Shannon, Lucas
Mandarin
4:37.62
2
3
Jowers, Tyler
Mandarin
4:41.35
2
4
Janson, Joseph
P.K. Yonge
4:41.95
2
5
Mack, Sam
Mandarin
4:42.83
2
6
Norton, Wesley
Stanton College
4:43.45
2
7
Westlake, Garrett
P.K. Yonge
4:44.23
2
8
Bias, Zack
Creekside
4:45.27
2
9
Weaver, John
Mandarin
4:45.44
2
10
Stellhorn, Ryan
Bartram Trail
4:46.40
2
11
Decker, Austin
The Bolles
4:47.16
2
12
Gehret, James
Bishop Snyder
4:48.80
2
13
Mulligan, Ryan
Creekside
4:48.94
2
14
Hart, Drew
First Coast
4:49.51
1
15
Pires, Randy
Matanzas
4:49.86
1
16
Battle, Brandon
Stanton College
4:50.97
1
17
Bigden, Joshua
Orange Park
4:51.25
2
18
Garrett, Ashton
Flagler Palm Coa
4:51.62
2
19
EDWARDS, DWAYNE
Robert E Lee Sen
4:53.42
2
20
Sharpe, Alec
Bishop Kenny
4:54.13
1
21
Roberson, Tyrell
Flagler Palm Coa
4:54.30
2
22
Gargiulo, Matt
Hagerty
4:55.45
2
23
Corinealdi, Justin
Celebration
4:57.94
2
24
Jones, Crisman
Ponte Vedra
5:00.44
1
25
Gillenwaters, John
Bradford
5:00.80
1
26
Andrilenas, Justin
Nease
5:02.05
1
27
Gubitz, Al
Creekside
5:02.33
2
28
Leahy, Liam
Bartram Trail
5:08.07
1
29
Oakley, Alex
Episcopal (Jacks
5:08.85
1
30
Jackson, Jon
Nease
5:08.86
1
31
Goodman, Drake
Matanzas
5:10.97
1
32
Pentaleri, Matthew
The Bolles
5:14.51
1
33
O'Connor, Cooper
Celebration
5:15.09
1
34
Naaman, Collin
Venice
5:15.54
1
35
Gimbel, Taylor
Episcopal (Jacks
5:17.82
1
36
Westberry, Jesse
Orange Park
5:18.14
1
37
Lerner, Alec
The Bolles
5:19.63
1
38
Juliao, Andre
Venice
5:27.39
1
39
Pierce, Timothy
Columbia (Lake C
5:29.46
1
40
Ellis, Jaylin
First Coast
5:32.79
1
41
Henderson, Noah
Columbia (Lake C
5:46.42
1
42
Daigle, Josiah
Providence
5:52.27
1
--
Hales, Thomas
Bradford
DNS
1
--
Sampayo, Erik
Bishop Kenny
DNS
2
--
Wilamowski, Jonah
Bishop Snyder
DNS
2
--
Chairez, Joel
Labelle
DNS
2
--
Bend, Marquette
First Coast
DNS
1
--
Medina, Erick
Labelle
DNS
2
--
Soler-Sala, Victor
Ponte Vedra
DNS
2
Mens 3200m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tampa, Cash
Creekside
9:42.24
1
2
Yarborough, David
Bishop Kenny
9:45.42
1
3
Tallbacka, Eric
Stanton College
9:46.75
1
4
Carroll, Thomas
Flagler Palm Coa
9:55.31
1
5
Mack, Sam
Mandarin
9:55.53
1
6
Williams, Dominic
Robert E Lee Sen
9:57.67
1
7
Weaver, John
Mandarin
10:01.28
1
8
Decker, Austin
The Bolles
10:04.60
1
9
Smith, Andrew
Ridgeview
10:07.54
1
10
Patterson, Kentre
Episcopal (Jacks
10:17.80
1
11
Allen, Cameron
Matanzas
10:19.07
1
12
Boyer, Cody
Ridgeview
10:22.13
1
13
Roa, Brandon
Flagler Palm Coa
10:24.38
1
14
Sharpe, Alec
Bishop Kenny
10:25.29
1
15
Hart, Drew
First Coast
10:32.42
1
16
Soler-Sala, Victor
Ponte Vedra
10:33.04
1
17
Moore, Dustin
Creekside
10:34.27
1
18
Conville, Liam
Matanzas
10:34.98
1
19
Abate, Alek
Nease
10:44.08
1
20
Madison, Keith
Robert E Lee Sen
10:57.05
1
--
West, Howard
Howard Roark HS
DNS
1
--
O'Linn, Sean
Ponte Vedra
DNS
1
--
Chairez, Joel
Labelle
DNS
1
--
Medina, Erick
Labelle
DNS
1
Mens 5000m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gracia, Josh
Florida State
14:51.84
2
2
Rahaeuser, Jonatha
Pepperdine
14:53.90
2
3
Vidal, Michael
Florida Atlantic
14:56.48
2
4
Toledo, Charles
Tampa
14:59.07
2
5
Wallace, Michael
Florida State
15:05.20
2
6
Yanichko, Chris
Florida Southern
15:07.50
2
7
Tomchinsky, David
Florida Southern
15:07.96
2
8
Lenz, Valentin
Saint Leo
15:15.24
2
9
Estrada, Joshua
Unattached
15:16.53
2
10
Godwin, Chris
Florida Tech
15:16.75
2
11
Mundy, Corey
Flagler
15:16.81
2
12
Akbar, Marc
Florida State
15:22.48
2
13
Schmidt, Daniel
North Florida
15:24.01
2
14
Deuling, Ben
Lake Superior St
15:26.08
2
15
Sharp, Brian
North Florida
15:26.71
2
16
Rego, Christopher
Unattached
15:38.15
2
17
Benjamin, Mark
15:38.31
2
18
Zauner, Ezekiel
Florida Tech
15:39.21
2
19
Wenger, Tim
Unattached
15:47.70
1
20
Trebilcock, Chris
Florida Southern
15:54.74
2
21
Jose, Perez
Florida Southern
15:57.77
2
22
Agbede, Shinola
Morehouse
15:59.74
1
23
Vardy, Sean
Lake Superior St
16:03.26
1
24
Hall, Nicholas
Morehouse
16:08.81
1
25
Lohner, Rafael
Saint Leo
16:15.93
2
26
Drumm, David
Whale Watche
16:17.60
1
27
Scandlyn, Jordan
Pepperdine
16:19.03
2
28
Hartley, Erik
Flagler
16:24.20
1
29
Puentes, Daniel
Unattached
16:24.32
1
30
Wilder, Chris
Morehouse
16:24.90
1
31
Silva, Anthony
Lake Superior St
16:25.29
1
32
Harris, Kyle
Berry
16:26.62
1
33
Knotts, Andrew
West Virginia We
16:28.35
1
34
Dale, Nicholas
Jacksonville
16:30.41
1
35
Birkeland, Adam
Lake Superior St
16:33.34
1
36
Jones, Chad
Flagler
16:36.44
1
37
Merrill, Andrew
Jacksonville
16:38.94
1
38
Hickey, Taylor
Whale Watche
16:46.64
1
39
Goodman, Matt
Flagler
16:46.84
1
40
Greza, Lucas
West Virginia We
16:49.25
1
41
Weispfennig, Scott
Grizzelopes
16:52.12
1
42
Cartledge, Juan
Clark Atlanta
17:12.77
1
43
McPherson, Mike
Lake Superior St
17:15.05
1
44
Talavera, Justin
Flagler
17:15.64
1
45
White, Chris
Berry
17:40.86
1
46
Kall, Andy
West Virginia We
17:44.03
1
47
Urbanski, Michael
Whale Watche
17:44.07
1
48
Watkins, Geroge
Clark Atlanta
19:05.72
1
--
Kemp, Noah
Unattached
DNS
1
--
Del Monte, Max
Florida Tech
DNS
2
--
Jeske, Luke
DNS
1
--
Klein, Michael
Berry
DNS
1
--
James, Ryan
Berry
DNS
2
--
Mitchell, Tyler
Unattached
DNS
1
--
Anthony, William
Berry
DNS
1
--
Dirth, Eric
Saint Leo
DNS
1
--
Coffman, Neil
Florida Atlantic
DNS
1
--
Dunne, Carl
Saint Leo
DNS
2
--
Millay, Daniel
Florida State
DNS
2
--
Cabrera, Dominick
Florida State
DNS
2
--
Quinn, Sean
Florida State
DNS
2
--
Haynes, Brian
Saint Leo
DNS
1
--
Cunningham, Alonzo
Edward Waters
DNS
1
--
Narcisse, Sebastie
Edward Waters
DNS
1
--
Mitchell, Karlton
Morehouse
DNS
1
--
Neselu, Kasahun
Morehouse
DNS
1
--
Hodge, Dillon
Flagler
DNS
1
Mens 10000m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Davis, Ryan
Florida Atlantic
32:51.46
1
2
Stacy, Taylor
West Virginia We
33:27.06
1
3
Silva, Anthony
Lake Superior St
34:01.51
1
4
McPherson, Mike
Lake Superior St
34:07.39
1
5
Jordan, Zack
Berry
34:59.16
1
6
Stadelman, Matt
West Virginia We
35:29.43
1
7
Weispfennig, Scott
Grizzelopes
36:04.96
1
8
Gasse, Zack
36:48.11
1
9
Birkeland, Adam
Lake Superior St
37:05.89
1
--
Godwin, Chris
Florida Tech
DNS
1
--
Dirth, Eric
Saint Leo
DNS
1
--
Del Monte, Max
Florida Tech
DNS
1
--
Selzer, Logan
Florida Southern
DNS
1
--
Coull, Andrew
Florida Southern
DNS
1
--
Gracia, Josh
Florida State
DNS
1
--
Vidal, Michael
Florida Atlantic
DNS
1
--
Hall, Zach
Florida Southern
DNS
1
--
Wallace, Michael
Florida State
DNS
1
--
Cabrera, Dominick
Florida State
DNS
1
--
Quinn, Sean
Florida State
DNS
1
--
Akbar, Marc
Florida State
DNS
1
Mens 2k Steeple High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bejarano, Brandon
Westminster Acad
6:44.69
1
2
Nolan, Brett
Mandarin
7:02.24
1
3
Jones, Crisman
Ponte Vedra
7:04.47
1
4
Riley, Aza
Stanton College
7:04.80
1
5
Schramm, Connor
Ponte Vedra
7:05.60
1
6
Hightower, Gavin
Mandarin
7:26.24
1
7
Butler, Rhett
Bishop Kenny
7:27.51
1
8
Hales, Thomas
Bradford
7:27.58
1
9
Gillenwaters, John
Bradford
7:32.50
1
--
Abate, Alek
Nease
DNS
1
Mens 3k Steeple University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cleaver, Matt
Unattached
8:58.62
1
2
Dickerson, Cameron
North Florida
9:29.70
1
3
Esteban, Johnathan
North Florida
9:36.67
1
4
Fisher, Ashton
David Lipscomb
9:38.55
1
5
Wright, Ben
David Lipscomb
9:40.65
1
6
Vasquez, Gilberr
North Florida
9:47.93
1
7
Whitacre, Nathan
West Virginia We
9:55.20
1
8
Estep, Aaron
West Virginia We
9:55.29
1
9
Vardy, Sean
Lake Superior St
10:02.05
1
10
Finley, Luke
West Virginia We
10:03.75
1
11
Boiywo, David
Florida Tech
10:09.32
1
12
Mcmaster, Justin
Florida Tech
10:17.56
1
13
Halleib, Jordan
Florida Tech
10:52.22
1
14
Spradlin, Ray
11:09.87
1
15
Russell, Ross
Florida Tech
11:20.21
1
16
Cherry, James
12:08.58
1
--
Narcisse, Sebastie
Edward Waters
DNS
1
--
Berhane, Reymond
Edward Waters
DNS
1
--
Forbes, Kieron
Edward Waters
DNS
1
--
Bennett, Jose'
Edward Waters
DNS
1
--
Cunningham, Alonzo
Edward Waters
DNS
1
--
Mathis, Spencer
Saint Leo
DNS
1
--
Billings, Patrick
Edward Waters
DNS
1
--
Forbes, Kieran
Edward Waters
DNS
1
--
Yisrael, Haziel
Edward Waters
DNS
1
--
Agbede, Shinola
Morehouse
DNS
1
--
Dirth, Eric
Saint Leo
DNS
1
Mens 110m Hurdles High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Donald, Larry
Bartram Trail
14.76
nwi
3
2
Solomon, Kamrin
Mandarin
14.85
nwi
3
3
Williams, Kadeem
Flagler Palm Coa
15.27
nwi
3
4
Amos, Jemarruse
Raines
15.59
nwi
3
5
Jeffers, Nathan
The Bolles
15.60
nwi
3
6
James, Draeland
Providence
16.19
nwi
3
7
Moorer, Tyrell
The Bolles
16.55
nwi
2
8
Fiorini, Anthony
Hagerty
16.74
nwi
2
9
Crossley, Abel
Mandarin
16.77
nwi
2
10
Bateh, Joseph
Bishop Kenny
16.78
nwi
2
11
Polk, Colin
Hagerty
17.08
nwi
2
12
McDonnell, Austin
Bartram Trail
17.16
nwi
3
13
Green, Josh
Boone
17.47
nwi
2
14
Perera, Ashan
St Johns Country
17.70
nwi
2
15
Walker, Jordan
Creekside
17.88
nwi
2
16
White, Anthony
Venice
17.91
nwi
3
17
Ceasar, Dylan
First Coast
18.01
nwi
2
18
Bradley, John
Columbia (Lake C
19.86
nwi
3
--
Williamson, Tyler
St Johns Country
DNS
nwi
1
--
Maybury, Edward
Bishop Kenny
DNS
nwi
1
--
Rivers, Joshua
First Coast
DNS
nwi
1
--
Smith, Tony
Ribault
DNS
nwi
1
Mens 110m Hurdles University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Banks, Tremayne
Bethune-Cookman
14.51
nwi
3
2
Brunson, Larry
Claflin
14.54
nwi
3
3
Briscoe, Mario
Drivephaze T
14.60
nwi
3
4
Shreve, Zach
West Virginia We
14.95
nwi
3
5
Bouldin, Dante
North Florida
15.16
nwi
2
6
Saint Preux, Junio
Bethune-Cookman
15.23
nwi
3
7
Delpeche, Sebastai
Morehouse
16.18
nwi
2
8
Crise, Alan
West Virginia We
16.34
nwi
2
9
Holden, Zach
West Virginia We
16.36
nwi
2
10
Embry, Martin
Bethune-Cookman
16.66
nwi
3
11
Davis, Nnamdi
Bethune-Cookman
17.03
nwi
2
12
West, Trevarus
Clark Atlanta
17.40
nwi
2
13
Forbes, Kieran
Edward Waters
18.59
nwi
1
14
Bennett, Jose'
Edward Waters
18.67
nwi
2
15
Forbes, Kieron
Edward Waters
18.72
nwi
1
16
Blair, Victor
Claflin
18.74
nwi
1
--
Vinson, Michael
Unattached
DNS
nwi
2
--
Carroll, Damarius
Unattached
DNS
nwi
3
--
Howard, David
Bethune-Cookman
DNS
nwi
3
--
William, Warren
Morehouse
DNS
nwi
1
--
Yisrael, Haziel
Edward Waters
DNS
nwi
3
--
Lambert, Lamar
Morehouse
DNS
nwi
2
Mens 300m Hurdles High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Donald, Larry
Bartram Trail
39.62
4
2
Williams, Kadeem
Flagler Palm Coa
40.71
4
3
MaCateer, John
Crystal River
41.57
4
4
Keyes, Justin
Fleming Island
41.95
4
5
Escotto, Alexis
Celebration
43.18
3
6
Amos, Jemarruse
Raines
43.55
3
7
Dixon, Jonathan
The Bolles
43.71
3
8
Perera, Ashan
St Johns Country
44.15
3
9
McDonnell, Austin
Bartram Trail
44.34
4
10
Allen, Reggie
Raines
44.43
4
11
Clermont, Jeremy
Bishop Kenny
44.52
3
12
JeanPhillippe, Jac
Mandarin
44.53
3
13
Welch, Brandon
Mandarin
44.80
3
14
Ceasar, Dylan
First Coast
45.06
2
15
Fiorini, Anthony
Hagerty
45.36
2
16
Outler, Christian
Atlantic Coast
45.49
2
17
Smith, Matt
Ponte Vedra
45.59
3
18
Polk, Colin
Hagerty
45.82
2
19
Carrington, Tevin
Celebration
46.28
3
20
Yardley, Robert
The Bolles
46.66
2
21
Butts, Nick
Stanton College
46.73
2
22
Hensil, Donta'
Orange Park
48.43
1
23
Clark,, Bernard
Orange Park
48.57
1
24
Bradley, John
Columbia (Lake C
49.25
1
25
Dalton, Andrew
Ponte Vedra
50.71
2
--
Johnson, Trey
Bishop Kenny
DNS
4
--
Rivers, Joshua
First Coast
DNS
2
--
Smith, Tony
Ribault
DNS
4
--
James, Draeland
Providence
DNS
4
--
Ferguson, Cole
St Johns Country
DNS
2
Mens 400m Hurdles University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Whitley, Ryan
David Lipscomb
55.77
3
2
Wolf, Andrew
David Lipscomb
56.34
3
3
Crise, Alan
West Virginia We
57.09
2
4
Alston, Troy
57.25
3
5
Embry, Martin
Bethune-Cookman
58.14
3
6
Shreve, Zach
West Virginia We
58.51
2
7
Holden, Zach
West Virginia We
1:00.92
2
8
Saint Preux, Junio
Bethune-Cookman
1:01.01
3
9
Mackey, Eris
Clark Atlanta
1:02.17
2
10
Nelson, Shavar
Clark Atlanta
1:04.45
3
11
West, Trevarus
Clark Atlanta
1:04.91
3
12
Bennett, Jose'
Edward Waters
1:07.33
1
13
Archer, Andre'
Clark Atlanta
1:11.47
2
14
Forbes, Kieran
Edward Waters
1:13.71
1
15
Forbes, Kieron
Edward Waters
1:15.35
1
--
Vinson, Michael
Unattached
DNS
3
--
Bodley, Rashaun
Pirate TC
DNS
2
--
Bufford, Blake
Morehouse
DNS
2
--
Yisrael, Haziel
Edward Waters
DNS
1
--
William, Warren
Morehouse
DNS
2
--
Delpeche, Sebastai
Morehouse
DNS
2
Mens 4x100m Relay High School
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Robinson
,
Oliver
,
Amos
,
Tribune
Raines
43.28
3
2
Davis
,
Wilson
,
Momgomer
,
allen
Atlantic Coast
43.41
2
3
Montgome
,
Battle
,
Woods
,
Marshall
Columbia (Lake C
43.75
3
4
Bright
,
Whitty
,
Brown
,
Brown
First Coast
43.98
3
5
Smith
,
Brown
,
Keyes
,
Motes
Fleming Island
44.02
2
6
Jackson
,
Mathews
,
Mejias
,
Folk
Flagler Palm Coa
44.11
3
7
Grant
,
Moultrie
,
Anderson
,
Solomon
Mandarin
44.45
3
8
James
,
Wakefiel
,
Ferrell
,
Johnson
Providence
44.85
3
9
Blanchfi
,
Bertoni
,
Parry
,
Rose
Bishop Kenny
45.22
2
10
Jones
,
Melrose
,
Shonekan
,
Wassenaa
Creekside
45.40
2
11
Yentis
,
Williams
,
Christie
,
Spencer
Matanzas
45.47
3
12
Akins
,
Carringt
,
Escotto
,
Roe
Celebration
45.62
2
13
Minutagl
,
Phillips
,
DuBose
,
Rivers
Orange Park
46.10
1
14
Rogers
,
DeWerth
,
Cole
,
Mishoe-R
Nease
46.68
3
15
Butler
,
Houston
,
Dixon
,
Dewees
The Bolles
47.43
2
16
Djukic
,
Jorgense
,
Mathews
,
Werninck
Ponte Vedra
47.78
1
17
Dinkins
,
James
,
Jonas
,
Burch
Bradford
48.60
3
--
Howe
,
Hall
,
Tisdale
,
Haynes
University Chris
DQ
1
--
Ellen
,
White
,
Burns
,
Bandeira
Venice
DQ
2
Mens 4x100m Relay University
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Higdon
,
Ellis
,
Embry
,
Stoute
Bethune-Cookman
43.04
2
2
Payne
,
Lewis
,
Hylton
,
Shuler
Edward Waters
43.79
2
3
York
,
Primus
,
Gaines
,
Johnson
Morehouse
44.25
1
4
Meadows
,
Shreve
,
Spain
,
Billups
West Virginia We
44.68
1
5
Pinson
,
Codner
,
Andrews
,
Dunn
Clark Atlanta
45.87
2
6
Martin
,
Stephens
,
Delpeche
,
Brayboy
Morehouse
46.67
1
--
Berger
,
Holmes
,
Brock
,
Oztekin
Florida Tech
DNF
2
--
Banks
,
Cabrera
,
Washingt
,
Perkins
Bethune-Cookman
DQ
2
--
Breaker
,
Brunson
,
Davis
,
Gay
Claflin
DQ
2
--
Jamsion
,
Huntley
,
Williams
,
Saraphin
Edward Waters
DQ
2
--
Menen
,
Shepherd
,
Rolle
,
Pitts
North Florida
DNS
2
--
Ingram
,
Lee
,
Reaves
,
Walls
Morehouse
DNS
2
Mens 4x400m Relay High School
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Williams
,
Mutungu
,
Mejias
,
Folk
Flagler Palm Coa
3:24.72
2
2
Martin
,
Taylor
,
Davis
,
Uruburu
Bartram Trail
3:25.38
2
3
Robinson
,
Smith
,
Williams
,
McDowell
Raines
3:30.23
2
4
Brown
,
Gay
,
Patterso
,
Walker
Episcopal (Jacks
3:33.81
1
5
Perryman
,
Lockett
,
Anglin
,
Whitty
First Coast
3:35.07
2
6
Barron
,
Dinkins
,
Blount
,
Tyson
Bradford
3:36.59
1
7
Tiller
,
Penn
,
Harris
,
Barber
Stanton College
3:36.76
2
8
Taylor
,
Jouquin
,
Gilbert
,
Newman
Mandarin
3:37.10
2
9
Scott
,
Suneson
,
Wright
,
Langois
Bishop Kenny
3:39.85
1
10
Jeffers
,
Kessler
,
Smith
,
Costa
The Bolles
3:41.75
1
11
Sousa
,
Allen
,
Blackfor
,
Hayden
Matanzas
3:43.10
1
12
Jones
,
Weber
,
Johnson
,
Griffin
Columbia (Lake C
3:45.43
2
13
Hensil
,
Josey
,
Griffiet
,
Williams
Orange Park
3:47.43
1
14
Schramm
,
Mathews
,
Quiggle
,
Ullmann
Ponte Vedra
3:52.34
2
--
Mackey
,
Davis
,
Outler
,
Wilson
Atlantic Coast
DNF
1
--
Rader
,
Pierre-L
,
Lyttle
,
Shonekan
Creekside
DQ
1
--
James
,
Omdahl
,
Ferrell
,
Johnson
Providence
DNS
2
--
Cokley
,
Laurin
,
Burns
,
Kreider
Venice
DNS
1
Mens 4x400m Relay University
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Perkins
,
Embry
,
Ellis
,
Brown
Bethune-Cookman
3:26.27
3
2
Jones
,
Reaves
,
Lee
,
Ingram
Morehouse
3:28.26
3
3
Brunson
,
Breaker
,
Giles
,
Gay
Claflin
3:29.40
2
4
Hylton
,
Lewis
,
Payne
,
Shuler
Edward Waters
3:30.62
2
5
Edgell
,
Crise
,
Whitacre
,
Shreve
West Virginia We
3:30.90
2
6
Brown
,
Bynes
,
Noel
,
Perrin
Plantation H.E.A
3:33.09
3
7
Gaines
,
Sam
,
Manley-L
,
Primus
Morehouse
3:36.69
2
8
Kilson
,
Bryant
,
Stephens
,
Martin
Morehouse
3:40.92
2
9
Okoye
,
Andrews
,
Codner
,
Pinson
Clark Atlanta
3:46.36
3
10
Narcisse
,
Yisrael
,
Jamsion
,
Williams
Edward Waters
3:50.81
2
11
Billings
,
Payne
,
Cunningh
,
Huntley
Edward Waters
3:54.25
2
12
Nelson
,
West
,
Archer
,
Mackey
Clark Atlanta
3:56.44
3
13
Birkelan
,
Vardy
,
Silva
,
McPherso
Lake Superior St
4:04.33
2
--
Squillac
,
Post
,
Esteban
,
Edwards
North Florida
DNS
3
--
Menen
,
Sumagpan
,
Tillman
,
Mims
North Florida
DNS
3
--
Bennett
,
Forbes
,
Forbes
,
Innocent
Edward Waters
DNS
1
--
Shepherd
,
Pitts
,
Bouldin
,
Rolle
North Florida
DNS
3
--
Mischler
,
Meyers
,
Holden
,
Spain
West Virginia We
DNS
1
--
Banks
,
Saint Pr
,
Stoute
,
Lewis
Bethune-Cookman
DNS
3
--
Aston
,
Rahaeuse
,
Scandlyn
,
Vega
Pepperdine
DNS
1
Mens 4x800m Relay High School
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Brashear
,
Brown
,
Boyer
,
Smith
Ridgeview
8:19.29
1
2
Lassley
,
Poirier
,
Liberty
,
Rosen
Mandarin
8:33.20
1
3
Carroll
,
Mutungu
,
Walbert
,
Vicens
Flagler Palm Coa
8:37.81
1
4
Mulligan
,
Thiemann
,
Lisitano
,
Petow
Creekside
8:50.46
1
5
Allen
,
Williams
,
Smith
,
McDowell
Raines
8:54.43
1
6
Gerry
,
Jaramill
,
Norton
,
Ossi
Bishop Kenny
8:56.07
1
7
Makovich
,
Mackey
,
Ealey
,
Prier
Atlantic Coast
9:03.41
1
8
Cokley
,
Kreider
,
Laurin
,
Morrow
Venice
9:03.47
1
9
Pires
,
Conville
,
Marti
,
Perez
Matanzas
9:04.21
1
10
Whitehea
,
Tyson
,
Barron
,
Blount
Bradford
9:25.85
1
11
Madison
,
Sally
,
Mizell
,
Deng
Robert E Lee Sen
9:28.47
1
12
Perryman
,
Anglin
,
Brito
,
Cummings
First Coast
9:33.24
1
13
Westberr
,
Nguyen
,
Collazo
,
Mcgrane
Orange Park
9:49.58
1
14
Lowery
,
Jones
,
Lance
,
Foster
Ponte Vedra
10:04.40
1
15
Cason
,
Peterson
,
Henderso
,
Peterson
Columbia (Lake C
10:22.92
1
Mens Distance Medley
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
James
,
Sally
,
Edwards
,
Williams
Robert E Lee Sen
10:51.42
1
2
Walbert
,
Folk
,
Williams
,
Carroll
Flagler Palm Coa
10:55.92
1
3
Norton
,
Penn
,
Langenbe
,
Tallback
Stanton College
10:58.94
1
4
Graves
,
Bickerst
,
Thompson
,
Fowler
Mandarin
11:13.94
1
5
Lisitano
,
Smith
,
Tampa
,
Mulligan
Creekside
11:23.20
1
6
Blumenfe
,
Schramm
,
Soler-Sa
,
O'Linn
Ponte Vedra
11:40.76
1
7
Abreu
,
Mitchell
,
Andrilen
,
Roche
Nease
11:45.99
1
8
Lewis
,
Pina
,
Coston
,
McCawley
Episcopal (Jacks
11:47.52
1
9
Neri
,
Biala
,
Gehret
,
Wilamows
Bishop Snyder
11:53.59
1
10
Langois
,
Thompson
,
Sanford
,
Wright
Bishop Kenny
11:58.62
1
11
Morrow
,
Bandeira
,
Juliao
,
Naaman
Venice
12:15.08
1
12
Peterson
,
Griffin
,
Jones
,
Pierce
Columbia (Lake C
12:39.63
1
Mens Shot Put High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Reagan, Tylar
Bartram Trail
50-06.25
(15.40m)
1
2
Minear, Brandon
Hagerty
46-11.00
(14.30m)
1
3
Hogan, Jason
Raines
44-04.75
(13.53m)
1
4
Johnson, Josh
P.K. Yonge
44-00.75
(13.43m)
1
5
James, Phillip
Bradford
43-07.25
(13.29m)
1
6
Davidson, Tyler
Ponte Vedra
43-04.00
(13.21m)
1
7
Jones, Jhory
Orange Park
43-00.50
(13.12m)
1
8
Theus, Jeremiah
The Bolles
41-11.50
(12.79m)
1
9
Taylor, Willie
Bishop Snyder
41-09.50
(12.74m)
1
10
Gelzer, Justice
First Coast
41-07.50
(12.69m)
1
11
Smith, Dequan
Fleming Island
41-01.00
(12.52m)
1
12
Carr-Martin, Jonat
Orange Park
40-11.50
(12.48m)
1
13
Walsh, Brendon
Venice
40-06.50
(12.36m)
1
14
Dorsey, Travares
Raines
39-09.50
(12.13m)
1
15
Gonzales, Zach
Matanzas
39-05.00
(12.01m)
1
16
Thompson, Travis
Matanzas
39-04.50
(12.00m)
1
17
Carrington, Deonti
Celebration
39-04.00
(11.99m)
1
18
Howe, Zachary
Nease
39-00.00
(11.89m)
1
18
Wheeler, Drew
Bishop Snyder
39-00.00
(11.89m)
1
20
Burkett, Jesse
Bartram Trail
38-02.75
(11.65m)
1
21
Ackerman, Justin
The Bolles
37-03.00
(11.35m)
1
22
Douglas, Jacob
Mandarin
37-00.50
(11.29m)
1
23
Perkins, Mark
Nease
36-02.00
(11.02m)
1
24
Wakefield, Jamauri
Providence
35-07.50
(10.86m)
1
25
Berlin, Andrew
Stanton College
35-01.00
(10.69m)
1
26
Cobb, Max
Providence
34-04.25
(10.47m)
1
27
Gates, Charles
P.K. Yonge
34-02.50
(10.43m)
1
28
Coleman, Joshua
Robert E Lee Sen
34-00.50
(10.38m)
1
29
Quillen, Parker
Bishop Kenny
33-11.00
(10.34m)
1
30
Kelley, Chale
Bishop Kenny
33-10.50
(10.33m)
1
31
Chasteen, Milla
Columbia (Lake C
32-00.00
(9.75m)
1
32
Gunn, Eliot
Mandarin
29-09.75
(9.09m)
1
33
Smythurst, Elija
Stanton College
28-05.25
(8.67m)
1
--
Allen, Josh
University Chris
DNS
(--)
1
--
Bennett, Robby
Ponte Vedra
DNS
(--)
1
--
Nichols, Josh
University Chris
DNS
(--)
1
--
Kehl, Dustin
First Coast
DNS
(--)
1
--
Bramer, Billy
First Coast
DNS
(--)
1
--
McBride, Justin
Bradford
DNS
(--)
1
--
Marshall, Trey
Columbia (Lake C
DNS
(--)
1
--
Alhern, Mattew
Atlantic Coast
DNS
(--)
1
--
Freigtag, Derek
Middleburg
DNS
(--)
1
--
ferell, travis
Atlantic Coast
DNS
(--)
1
Mens Shot Put University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Myers, Eric
West Virginia We
15.41m
(50'6.5)
1
2
Ward, Houston
David Lipscomb
15.10m
(49'6.25)
1
3
Kimbrough, Barry
Bethune-Cookman
14.00m
(45'11)
1
4
Watkins, Cullen
Morehouse
13.61m
(44'7.75)
1
5
Cassidy, Michael
Warner Southern
13.53m
(44'4.5)
1
6
Thompson, Kendal
Edward Waters
12.79m
(41'11.5)
1
7
Fleming, Marquis
Edward Waters
11.62m
(38'1.25)
1
8
Griffin, Everett
Claflin
11.25m
(36'10.75)
1
9
Gagnon, Emerson
West Virginia We
11.04m
(36'2.5)
1
10
Moton, Jabarta
Edward Waters
10.60m
(34'9.25)
1
11
Clare, Michael
Edward Waters
10.49m
(34'4.75)
1
12
Maloney, Phil
Florida Tech
10.11m
(33'2)
1
13
Fernandez, Bernard
West Virginia We
10.04m
(32'11.25)
1
14
bradford, kynothy
Claflin
9.75m
(31'11.75)
1
15
Carmichael, Darria
Edward Waters
9.48m
(31'1)
1
16
Lopitz, Josh
West Virginia We
9.36m
(30'8.5)
1
17
Cook, Derick
Clark Atlanta
9.24m
(30'3.75)
1
18
Graham, Tanner
West Virginia We
9.23m
(30'3.25)
1
19
Morris, Jonathan
Claflin
9.08m
(29'9.25)
1
20
Berhane, Reymond
Edward Waters
7.93m
(26'0)
1
--
putman, michael
Unattached
DNS
(--)
1
--
Badru, Adedeji
West Virginia We
DNS
(--)
1
--
Lineberry, Bradfor
David Lipscomb
DNS
(--)
1
--
Blue, Jeremy
Morehouse
DNS
(--)
1
--
Blair, Victor
Claflin
DNS
(--)
1
--
Williams, Cleve
Edward Waters
DNS
(--)
1
--
Lambert, Lamar
Morehouse
DNS
(--)
1
--
Brown, Ramel
Morehouse
DNS
(--)
1
--
Stephens, Phillips
Morehouse
DNS
(--)
1
--
Anderson, Jillan
Morehouse
DNS
(--)
1
Mens Discus High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Freigtag, Derek
Middleburg
171-10
(52.37m)
1
2
Kintyhtt, Trevor
Orange Park
169-04
(51.61m)
1
3
Davidson, Tyler
Ponte Vedra
157-04
(47.96m)
1
4
Minear, Brandon
Hagerty
147-00
(44.81m)
1
5
Theus, Jeremiah
The Bolles
143-01
(43.61m)
1
6
Bertrand, Richard
Mandarin
136-02
(41.50m)
1
7
Jonuzaj, Elton
Ridgeview
126-04
(38.51m)
1
8
Culver, Colin
Bishop Snyder
125-08
(38.30m)
1
9
Kubiet, Alex
Matanzas
118-04
(36.07m)
1
10
Harris, Reid
Bishop Kenny
109-09
(33.45m)
1
11
Havens, Chris
Mandarin
106-11
(32.59m)
1
12
Reagor, Hunt
Bishop Kenny
103-02
(31.45m)
1
13
Gonzales, Zach
Matanzas
102-09
(31.32m)
1
14
Tejada, Eric
Orange Park
100-03
(30.56m)
1
15
Ackerman, Justin
The Bolles
96-01
(29.29m)
1
16
Harden, Alec
Bradford
92-11
(28.32m)
1
17
Perkins, Mark
Nease
89-05
(27.25m)
1
18
Tisdale, Alvin
Bradford
88-11
(27.10m)
1
19
Mann, Donavan
Raines
88-06
(26.97m)
1
20
Wheeler, Drew
Bishop Snyder
87-06
(26.67m)
1
21
Chasteen, Milla
Columbia (Lake C
84-05
(25.73m)
1
22
Bramer, Billy
First Coast
79-06
(24.23m)
1
23
Merry, Ty
Providence
75-03
(22.94m)
1
24
Berlin, Andrew
Stanton College
74-03
(22.63m)
1
25
Rahynes, Delvin
P.K. Yonge
70-07
(21.51m)
1
26
Gelzer, Justice
First Coast
69-07
(21.21m)
1
27
Smythurst, Elija
Stanton College
68-06
(20.88m)
1
28
Coleman, Joshua
Robert E Lee Sen
61-00
(18.59m)
1
29
Marshall, Trey
Columbia (Lake C
60-02
(18.34m)
1
--
Dorsey, Travares
Raines
FOUL
(--)
1
--
Sluder, Brandon
Bayside
FOUL
(--)
1
--
Carrington, Deonti
Celebration
FOUL
(--)
1
--
Allen, Josh
University Chris
DNS
(--)
1
--
Nichols, Josh
University Chris
DNS
(--)
1
--
Bennett, Robby
Ponte Vedra
DNS
(--)
1
--
Cobb, Max
Providence
DNS
(--)
1
--
Duncan, William
Nease
DNS
(--)
1
--
Kehl, Dustin
First Coast
DNS
(--)
1
--
Roundtree, Toriano
P.K. Yonge
DNS
(--)
1
Mens Discus University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Myers, Eric
West Virginia We
46.87m
(153'9.25)
1
2
Ward, Houston
David Lipscomb
45.56m
(149'5.5)
1
3
Kimbrough, Barry
Bethune-Cookman
45.49m
(149'2.75)
1
4
Cassidy, Michael
Warner Southern
43.09m
(141'4.25)
1
5
Blue, Jeremy
Morehouse
40.26m
(132'1)
1
6
Thompson, Kendal
Edward Waters
39.29m
(128'10.75)
1
7
Griffin, Everett
Claflin
39.17m
(128'6)
1
8
Watkins, Cullen
Morehouse
36.66m
(120'3.25)
1
9
Gagnon, Emerson
West Virginia We
34.54m
(113'3.75)
1
10
Badru, Adedeji
West Virginia We
32.50m
(106'7.5)
1
11
Larson, Josh
Pirate TC
30.07m
(98'7.75)
1
12
Anderson, Jillan
Morehouse
27.87m
(91'5)
1
13
Lopitz, Josh
West Virginia We
27.23m
(89'4)
1
14
Carmichael, Darria
Edward Waters
26.93m
(88'4)
1
15
Morris, Jonathan
Claflin
26.79m
(87'10.5)
1
16
Graham, Tanner
West Virginia We
26.59m
(87'2.75)
1
17
Maloney, Phil
Florida Tech
26.56m
(87'1.5)
1
18
Fleming, Marquis
Edward Waters
24.34m
(79'10.25)
1
19
Moton, Jabarta
Edward Waters
23.48m
(77'0.25)
1
20
bradford, kynothy
Claflin
23.13m
(75'10.5)
1
21
Fernandez, Bernard
West Virginia We
20.78m
(68'2)
1
22
Bridgeman, Chris
Florida Tech
15.48m
(50'9.25)
1
--
Berhane, Reymond
Edward Waters
ND
(--)
1
--
Clare, Michael
Edward Waters
DNS
(--)
1
--
Brown, Ramel
Morehouse
DNS
(--)
1
--
Lambert, Lamar
Morehouse
DNS
(--)
1
--
Williams, Cleve
Edward Waters
DNS
(--)
1
--
Stephens, Phillips
Morehouse
DNS
(--)
1
Mens Javelin University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Singletary, Garret
Florida State
57.50m
(188'7.75)
1
2
Clevenger, John
David Lipscomb
50.33m
(165'1.5)
1
3
Blue, Jeremy
Morehouse
50.10m
(164'4.25)
1
4
Berhane, Reymond
Edward Waters
47.05m
(154'4.25)
1
5
Cunningham, Alonzo
Edward Waters
45.27m
(148'6.25)
1
6
Anderson, Jillan
Morehouse
44.79m
(146'11.25)
1
7
Innocent, Nathan
Edward Waters
44.21m
(145'0.5)
1
8
Gagnon, Emerson
West Virginia We
43.35m
(142'2.5)
1
9
Cassidy, Michael
Warner Southern
42.66m
(139'11.5)
1
10
Davis, Nnamdi
Bethune-Cookman
41.13m
(134'11.25)
1
11
Payne, Xavier
Edward Waters
40.78m
(133'9.5)
1
12
Bridgeman, Chris
Florida Tech
39.46m
(129'5.5)
1
13
Cacciapaglia, Chri
Florida Tech
38.50m
(126'3.75)
1
14
Thompson, Kendal
Edward Waters
38.49m
(126'3.25)
1
15
Boone, Mathew
Florida State
38.21m
(125'4.25)
1
16
Moton, Jabarta
Edward Waters
37.93m
(124'5.25)
1
17
Riggins, Curtis
Bethune-Cookman
34.16m
(112'0.75)
1
18
Fleming, Marquis
Edward Waters
34.01m
(111'6.75)
1
19
Watkins, Cullen
Morehouse
31.08m
(101'11.5)
1
20
Lyles, Earvin
Claflin
27.19m
(89'2.25)
1
21
Carmichael, Darria
Edward Waters
24.41m
(80'1)
1
--
Blair, Victor
Claflin
FOUL
(--)
1
--
Williams, Stefan
Morehouse
DNS
(--)
1
--
Wooten, Michael
Morehouse
DNS
(--)
1
--
Brown, Ramel
Morehouse
DNS
(--)
1
--
Williams, Cleve
Edward Waters
DNS
(--)
1
--
Lineberry, Bradfor
David Lipscomb
DNS
(--)
1
--
Moolman, Morne
Florida State
DNS
(--)
1
--
Clare, Michael
Edward Waters
DNS
(--)
1
--
Stephens, Phillips
Morehouse
DNS
(--)
1
Mens Hammer University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Myers, Eric
West Virginia We
43.89m
(143'11.75)
1
2
Maloney, Phil
Florida Tech
42.31m
(138'9.75)
1
3
Ward, Houston
David Lipscomb
40.25m
(132'0.5)
1
4
Watkins, Cullen
Morehouse
34.73m
(113'11.25)
1
5
Morris, Jonathan
Claflin
31.90m
(104'7.75)
1
6
Thompson, Kendal
Edward Waters
28.04m
(91'11.75)
1
7
Moton, Jabarta
Edward Waters
25.10m
(82'4)
1
8
Fleming, Marquis
Edward Waters
20.60m
(67'7)
1
--
bradford, kynothy
Claflin
FOUL
(--)
1
--
Brown, Ramel
Morehouse
DNS
(--)
1
--
Lineberry, Bradfor
David Lipscomb
DNS
(--)
1
--
Stephens, Phillips
Morehouse
DNS
(--)
1
--
Anderson, Jillan
Morehouse
DNS
(--)
1
--
Berhane, Reymond
Edward Waters
DNS
(--)
1
--
Clare, Michael
Edward Waters
DNS
(--)
1
--
Griffin, Everett
Claflin
DNS
(--)
1
--
Williams, Cleve
Edward Waters
DNS
(--)
1
--
Carmichael, Darria
Edward Waters
DNS
(--)
1
Mens High Jump High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Victor, Jhonny
Celebration
6-04.00
(1.93m)
1
2
Pollard, Corey
Crystal River
6-02.00
(1.88m)
1
3
Gilbert, Kharon
Mandarin
6-00.00
(1.83m)
1
4
Bradley, John
Columbia (Lake C
6-00.00
(1.83m)
1
5
Ardley, Keaaris
Bradford
6-00.00
(1.83m)
1
6
Simms, Andrew
Bishop Kenny
5-10.00
(1.78m)
1
7
Pope, Austin
Cedar Key
5-08.00
(1.73m)
1
8
Hill, Andrew
Ridgeview
5-08.00
(1.73m)
1
9
Barber, Reese
Stanton College
5-06.00
(1.68m)
1
9
Hall, Anderson
University Chris
5-06.00
(1.68m)
1
9
Harris, David
Episcopal (Jacks
5-06.00
(1.68m)
1
9
Williamson, Andre
Columbia (Lake C
5-06.00
(1.68m)
1
9
Cooper, Austin
Bishop Snyder
5-06.00
(1.68m)
1
9
Chan, Christian
Bishop Kenny
5-06.00
(1.68m)
1
--
Penn, Brandon
Stanton College
NH
(--)
1
--
Ferguson, Cole
St Johns Country
NH
(--)
1
--
Roessler, Hunter
Crystal River
NH
(--)
1
--
Houston, Gray
The Bolles
NH
(--)
1
--
Baker, McKinley
Orange Park
NH
(--)
1
--
Solomon, Kamrin
Mandarin
NH
(--)
1
--
Ebanks, connor
Creekside
DNS
(--)
1
--
Jones, Derrick
Ribault
DNS
(--)
1
Mens High Jump University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hurtado-Arteaga, C
Florida State
2.05m
(6'8.5)
1
2
Prude, Gemikal
David Lipscomb
2.00m
(6'6.5)
1
3
Stoute, Keron
Bethune-Cookman
2.00m
(6'6.5)
1
4
Edgell, Cuylor
West Virginia We
1.85m
(6'0.75)
1
5
Gagnon, Emerson
West Virginia We
1.80m
(5'10.75)
1
--
Smith, Collin
Clark Atlanta
NH
(--)
1
--
Amisial, Arvon
Morehouse
DNS
(--)
1
--
Krupa, Stephen
North Florida
DNS
(--)
1
--
Ruth, Theodore
Morehouse
DNS
(--)
1
--
Medich, Nick
Florida State
DNS
(--)
1
--
Brayboy, Aidid
Morehouse
DNS
(--)
1
--
Ocansey, Alex
Morehouse
DNS
(--)
1
Mens Long Jump High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Haynes, Marquis
University Chris
21-06.75
(6.57m)
nwi
1
2
Gilbert, Kharon
Mandarin
21-05.50
(6.54m)
nwi
1
3
Ardley, Keaaris
Bradford
20-06.00
(6.25m)
nwi
1
4
Williams, Kadeem
Flagler Palm Coa
20-02.00
(6.15m)
nwi
1
5
Amos, Jemarruse
Raines
19-08.75
(6.01m)
nwi
1
6
Griffin, Patrick
Orange Park
19-08.00
(5.99m)
nwi
1
7
Carr, Benjamin
Stanton College
19-06.50
(5.96m)
nwi
1
8
Jones, Derrick
Ribault
19-02.75
(5.86m)
nwi
1
9
Daniels, Jonah
Episcopal (Jacks
18-11.00
(5.77m)
nwi
1
10
Ellen, John
Venice
18-10.75
(5.76m)
nwi
1
11
Carrington, Tevin
Celebration
18-08.75
(5.71m)
nwi
1
12
Wakefield, Jamauri
Providence
18-05.00
(5.61m)
nwi
1
13
Williams, Talib
Orange Park
18-03.25
(5.57m)
nwi
1
14
Simpson, Ryan
First Coast
18-03.00
(5.56m)
nwi
1
14
Polk, Colin
Hagerty
18-03.00
(5.56m)
nwi
1
16
Anderson, Hervonn
Mandarin
18-02.25
(5.54m)
nwi
1
17
Cole, Kajani
Nease
18-00.50
(5.50m)
nwi
1
18
Houston, Gray
The Bolles
18-00.00
(5.49m)
nwi
1
19
Ferrell, Tonan
Providence
17-10.75
(5.45m)
nwi
1
20
Sampson, Joel
Ridgeview
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
20
Henderson, Patrick
Venice
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
22
Washington, DeVont
Raines
17-07.00
(5.36m)
nwi
1
23
Pope, Austin
Cedar Key
17-06.00
(5.33m)
nwi
1
24
Johnson, Shaquile
Columbia (Lake C
17-04.50
(5.30m)
nwi
1
25
Wright, Gerald
Stanton College
17-04.00
(5.28m)
nwi
1
26
Howe, Hussein
University Chris
17-02.50
(5.25m)
nwi
1
27
Fiorini, Anthony
Hagerty
17-00.75
(5.20m)
nwi
1
28
Weber, Alex
Columbia (Lake C
17-00.00
(5.18m)
nwi
1
29
Cooper, Austin
Bishop Snyder
16-09.50
(5.12m)
nwi
1
30
Wallenberg, Willia
Matanzas
16-08.75
(5.10m)
nwi
1
30
Rose, Cody
Bishop Kenny
16-08.75
(5.10m)
nwi
1
32
Fisher, Daniel
Episcopal (Jacks
16-00.50
(4.89m)
nwi
1
33
Djukic, Aleksandar
Ponte Vedra
15-11.00
(4.85m)
nwi
1
34
Gomez, Marcus
Ridgeview
15-07.75
(4.77m)
nwi
1
35
Burch, Deantre
Bradford
15-07.00
(4.75m)
nwi
1
36
Jones, Marquese
Matanzas
15-06.25
(4.73m)
nwi
1
--
Jorgensen, Harry
Ponte Vedra
FOUL
(--)
nwi
1
--
Butler, Ashton
The Bolles
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stoute, Keron
Bethune-Cookman
6.73m w
(22'0.75)
+2.2
1
2
Wright, Jimel
Bethune-Cookman
6.56m
(21'6.25)
+0.5
1
3
Brown, Ricy
Bethune-Cookman
6.39m
(20'11.5)
+0.0
1
4
Clare, Michael
Edward Waters
6.31m
(20'8.25)
+0.1
1
5
Hilaire, Jawanza
Clark Atlanta
6.16m
(20'2.5)
+1.2
1
6
Lee, David
Morehouse
6.03m
(19'9.25)
+0.5
1
7
Love, Caleb
David Lipscomb
6.00m
(19'8)
+1.0
1
8
Delices, Dario
Unattached
5.95m
(19'6.25)
+0.4
1
9
Frater, Donovan
Bethune-Cookman
5.93m
(19'5.25)
+0.0
1
10
Innocent, Nathan
Edward Waters
5.68m
(18'7.5)
+0.0
1
11
Miller, Dashawn
Claflin
5.64m
(18'6)
+0.0
1
12
Edgell, Cuylor
West Virginia We
5.61m
(18'4.75)
+0.0
1
13
Ocansey, Alex
Morehouse
5.60m
(18'4.25)
+0.0
1
14
Dudley, Maurice
Claflin
5.55m w
(18'2.5)
+4.1
1
15
Flemming, Devontra
Warner Southern
5.53m w
(18'1.5)
+2.2
1
16
Smith, Collin
Clark Atlanta
5.46m
(17'10.75)
+1.2
1
17
Blair, Victor
Claflin
5.38m
(17'7.75)
+0.6
1
18
Jennings, Michael
Claflin
5.13m
(16'9.75)
+0.9
1
--
Thompson, Jalen
David Lipscomb
FOUL
(--)
nwi
1
--
Lambert, Lamar
Morehouse
DNS
(--)
nwi
1
--
Vinson, Michael
Unattached
DNS
(--)
nwi
1
--
Walters, Michael
West Virginia We
DNS
(--)
nwi
1
--
Brits, Stefan
Florida State
DNS
(--)
nwi
1
--
Stephens, Camdem
Morehouse
DNS
(--)
nwi
1
--
Cunningham, Alonzo
Edward Waters
DNS
(--)
nwi
1
--
Brayboy, Aidid
Morehouse
DNS
(--)
nwi
1
--
Amisial, Arvon
Morehouse
DNS
(--)
nwi
1
--
Ruth, Theodore
Morehouse
DNS
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Butler, Ashton
The Bolles
44-11.75
(13.71m)
nwi
1
2
Anderson, Joshua
Ribault
44-01.50
(13.45m)
nwi
1
3
Solomon, Kamrin
Mandarin
42-11.00
(13.08m)
nwi
1
4
Dinkins, Kenneth
Bradford
42-06.00
(12.95m)
nwi
1
5
Gilbert, Kharon
Mandarin
42-00.50
(12.81m)
nwi
1
6
Carrington, Tevin
Celebration
40-09.75
(12.44m)
nwi
1
7
Sampson, Joel
Ridgeview
40-08.75
(12.41m)
nwi
1
8
Amos, Jemarruse
Raines
39-08.00
(12.09m)
nwi
1
9
Hill, Andrew
Ridgeview
39-05.00
(12.01m)
nwi
1
10
Ardley, Keaaris
Bradford
39-04.00
(11.99m)
nwi
1
11
Culver, Colin
Bishop Snyder
38-02.50
(11.65m)
nwi
1
12
Dewees, Phillip
The Bolles
38-01.00
(11.61m)
nwi
1
13
Perera, Ashan
St Johns Country
37-07.00
(11.46m)
nwi
1
14
Werninck, Alex
Ponte Vedra
36-10.50
(11.24m)
nwi
1
15
Starks, William
Celebration
35-05.75
(10.81m)
nwi
1
16
Polk, Colin
Hagerty
32-02.50
(9.82m)
nwi
1
--
Jones, Marquese
Matanzas
ND
(--)
nwi
1
--
Penn, Brandon
Stanton College
ND
(--)
nwi
1
--
Cooper, Austin
Bishop Snyder
ND
(--)
nwi
1
--
Johnson, Shaquile
Columbia (Lake C
ND
(--)
nwi
1
--
Jorgensen, Harry
Ponte Vedra
DNS
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Howard, Laquan
Bethune-Cookman
14.68m
(48'1.75)
+1.0
1
2
Lee, David
Morehouse
14.07m w
(46'1.75)
+3.1
1
3
Dudley, Maurice
Claflin
13.72m w
(45'0)
+2.7
1
4
Wright, Jimel
Bethune-Cookman
13.13m w
(43'0.75)
+4.7
1
5
Evans, Marcus
Unattached
12.95m
(42'5.75)
+0.4
1
6
Hilaire, Jawanza
Clark Atlanta
12.72m
(41'8.75)
-1.3
1
7
Hargo, Malik
Morehouse
11.72m w
(38'5.25)
+2.4
1
8
Smith, Collin
Clark Atlanta
11.67m
(38'3.25)
+0.5
1
9
Innocent, Nathan
Edward Waters
11.66m
(38'3)
-0.6
1
10
Ocansey, Alex
Morehouse
11.23m
(36'10)
+1.0
1
--
Love, Caleb
David Lipscomb
FOUL
(--)
nwi
1
--
Clare, Michael
Edward Waters
DNS
(--)
nwi
1
--
Amisial, Arvon
Morehouse
DNS
(--)
nwi
1
--
Patton, Ryan
North Florida
DNS
(--)
nwi
1
--
Ray, Logan
David Lipscomb
DNS
(--)
nwi
1
--
Stephens, Camdem
Morehouse
DNS
(--)
nwi
1
--
Brayboy, Aidid
Morehouse
DNS
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hazouri, Ryan
Creekside
14-06.00
(4.42m)
1
2
Young, Seth
Creekside
14-00.00
(4.27m)
1
3
Jeffers, Nathan
The Bolles
14-00.00
(4.27m)
1
4
Akins, David
Celebration
14-00.00
(4.27m)
1
5
Glasser, Harry
The Bolles
12-06.00
(3.81m)
1
6
Bell, David
Bishop Kenny
12-00.00
(3.66m)
1
7
Boyd, Colton
Flagler Palm Coa
11-06.00
(3.51m)
1
8
MaCateer, John
Crystal River
11-06.00
(3.51m)
1
10
Escotto, Alexis
Celebration
11-00.00
(3.35m)
1
9
James, Brad
Nease
11-00.00
(3.35m)
1
11
Swanson, Alex
Mandarin
10-06.00
(3.20m)
1
12
Bertrand, Andrew
Flagler Palm Coa
10-06.00
(3.20m)
1
13
Gruber, Chase
Creekside
10-06.00
(3.20m)
1
14
Shaw, Luke
Ponte Vedra
10-00.00
(3.05m)
1
--
Barton, Mitchell
Bishop Snyder
NH
(--)
1
--
Wynn, Alex
St Johns Country
NH
(--)
1
--
DePirro, Patrick
Bishop Kenny
NH
(--)
1
--
Catchur, Nick
Tampa Jesuit
DNS
(--)
1
--
Hitch, Andrew
Ponte Vedra
DNS
(--)
1
--
Jones, David
Episcopal (Jacks
DNS
(--)
1
--
King, Christian
Mandarin
DNS
(--)
1
Mens Pole Vault University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Young, Sean
Team Gheenoe
5.05m
(16'6.75)
1
2
Shepherd, David
North Florida
5.05m
(16'6.75)
1
3
Marcello, Drew
Florida State
4.75m
(15'7)
1
4
Thompson, Noah
North Florida
4.45m
(14'7)
1
5
Blessing, Marcus
North Florida
4.45m
(14'7)
1
6
McLean, Shelton
North Florida
4.30m
(14'1.25)
1
7
Edgell, Cuylor
West Virginia We
4.15m
(13'7.25)
1
8
Boston, Ashton
Bethune-Cookman
4.00m
(13'1.25)
1
9
Winegeart, Austin
David Lipscomb
4.00m
(13'1.25)
1
--
Wooten, Michael
Morehouse
NH
(--)
1
--
Hargo, Malik
Morehouse
NH
(--)
1
--
Cvetnick, Andrew
West Virginia We
NH
(--)
1
--
Rosenberger, Rex
West Virginia We
NH
(--)
1
--
L'Heureux, Ryan
North Florida
NH
(--)
1
--
Riggins, Curtis
Bethune-Cookman
NH
(--)
1
--
Floyd, Kevin
David Lipscomb
NH
(--)
1
--
Kennedy, John
Florida Tech
NH
(--)
1
--
Jennings, Michael
Claflin
DNS
(--)
1
--
Barthol, Akeem
Bethune-Cookman
DNS
(--)
1
--
Williams, Stefan
Morehouse
DNS
(--)
1
--
Blair, Victor
Claflin
DNS
(--)
1
Womens 100m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Heard, Kayla
Stanton College
12.37
nwi
6
2
Smith, India
Ribault
12.48
nwi
6
3
Donald, Justice
Boone
12.50
nwi
6
4
francis, chelsa
Atlantic Coast
12.52
nwi
6
5
Singletary, Cedrin
Paxon
12.53
nwi
6
6
Martinez, Sitia
Fort White
12.65
nwi
6
7
Gray, Kortney
Raines
12.79
nwi
6
8
Cannon, Asia
Ribault
12.86
nwi
6
9
Bowser, Jazmine
Mandarin
12.96
nwi
5
10
Millican, Emma
Fleming Island
13.01
nwi
5
11
Chambers, Janaya
Stanton College
13.02
nwi
5
12
Miller, Alantra
Bartram Trail
13.03
nwi
6
13
Myers, Tahjaye
Mandarin
13.04
nwi
5
14
Bush, Jazmin
Raines
13.19
nwi
1
15
Childs, Candice
Orange Park
13.30
nwi
2
16
Simpson, Cara
St Johns Country
13.35
nwi
3
17
Alvarez, Kerem
Celebration
13.42
nwi
5
18
Busby, Camille
Creekside
13.44
nwi
4
19
Waler, Alex
Bishop Snyder
13.45
nwi
4
20
Williams, Ladeijah
Flagler Palm Coa
13.47
nwi
5
21
Carter, Christina
Fleming Island
13.48
nwi
1
22
Miller, Elizabeth
University Chris
13.56
nwi
5
23
Harris, Jada
Nease
13.57
nwi
3
24
Gainer, Janee'
Orange Park
13.58
nwi
2
25
Wentz, Kourtney
Hagerty
13.59
nwi
4
26
Jones, Meisha
Creekside
13.61
nwi
3
27
Torres, Marissa
Ridgeview
13.62
nwi
4
28
Armster, Bre
Matanzas
13.63
nwi
2
28
Schultz, Madeline
St Johns Country
13.63
nwi
4
30
Jennings, Paige
Matanzas
13.69
nwi
4
31
Goldman, Maya
Ponte Vedra
13.72
nwi
2
32
Jaskulski, Carly
Hagerty
13.74
nwi
4
33
Kanaskie, Nicole
Bishop Snyder
13.78
nwi
3
34
Thrower, Hannah
Providence
13.81
nwi
4
35
Warwick, Brianna
Bartram Trail
13.91
nwi
4
36
Wynter, Taylor
Episcopal (Jacks
13.95
nwi
3
37
Beccaccio, Jessica
Bishop Kenny
14.03
nwi
3
38
Patillo, Katrina
Fort White
14.08
nwi
2
39
Bell, Jahnii
Nease
14.19
nwi
2
40
Caldwell, Antyria
Columbia (Lake C
14.21
nwi
2
41
Johnson, Megan
Episcopal (Jacks
14.44
nwi
3
42
Grabmayer, Daniela
Providence
14.47
nwi
2
43
Halliday, Darien
Flagler Palm Coa
14.83
nwi
3
44
Enriquez, Valerie
Columbia (Lake C
15.67
nwi
1
--
Bailey, Shaneese
University Chris
DNS
nwi
5
--
Romero, Caroline
Bishop Kenny
DNS
nwi
3
--
Edwards, Gigi
P.K. Yonge
DNS
nwi
2
--
Shelton, Coleshia
Maynard Evans
DNS
nwi
5
Womens 100m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Tristie
Bethune-Cookman
11.81
nwi
5
2
Linson, Nakia
Florida A&M
11.82
nwi
5
3
Smith, Jasmine
Florida A&M
11.98
nwi
4
4
Stratton, Bonnie
North Florida
12.15
nwi
4
5
Harris, Alphedelli
Bethune-Cookman
12.23
nwi
5
6
Thomas, Keyona
Bethune-Cookman
12.26
nwi
4
7
Jones, Dynasty
Florida A&M
12.27
nwi
4
8
Garner, Shakira
Bethune-Cookman
12.37
nwi
5
9
Reid, Breonca
Bethune-Cookman
12.38
nwi
5
10
Louis, Richena
Florida A&M
12.43
nwi
5
11
Billings, Jasmine
Georgia Southern
12.54
nwi
5
12
Irving, Vernetia
North Florida
12.56
nwi
4
13
Vaughn, Amber
Georgia Southern
12.58
nwi
5
14
Nicolas, Lisa
Warner Southern
12.67
nwi
1
15
Wiggins, Kendra
Clark Atlanta
12.80
nwi
3
16
Durant, Chante
Claflin
13.00
nwi
3
17
Maher, Daytona
West Virginia We
13.05
nwi
3
18
Fulton, Kimarri
Edward Waters
13.06
nwi
3
19
McClain, Asia
Clark Atlanta
13.21
nwi
3
20
Jones, Brittani
Claflin
13.26
nwi
2
21
Orr, Christina
Edward Waters
13.33
nwi
4
21
Williams, Mariah
Warner Southern
13.33
nwi
1
23
Thompson, Dominiqu
Clark Atlanta
13.40
nwi
2
24
Herrington, Quinet
Clark Atlanta
13.49
nwi
2
24
Smith, Cynthia
Clark Atlanta
13.49
nwi
3
26
Bohanon, Ashlee
Clark Atlanta
13.50
nwi
2
27
Dume, Andrene
Warner Southern
13.85
nwi
1
28
Gavagni, Rhonwen
Florida Tech
14.10
nwi
3
29
Smallwood, Sasha
Bethune-Cookman
14.25
nwi
1
30
Barrientos, Kendra
Warner Southern
14.74
nwi
2
31
Robinson, Danielle
Claflin
14.76
nwi
2
--
Bryant, Shalaneya
Bethune-Cookman
DNS
nwi
4
--
Thomas, Raven
Bethune-Cookman
DNS
nwi
4
--
Smyth, Jennifer
North Florida
DNS
nwi
3
--
Richardson, Alonti
Bethune-Cookman
DNS
nwi
5
--
Bryan, D'Andra
Edward Waters
DNS
nwi
2
--
Lojuste, Shespla
Edward Waters
DNS
nwi
3
--
Freeman, Der'Renae
Florida State
DNS
nwi
4
--
Donadelle, Aliche'
Clark Atlanta
DNS
nwi
2
--
Dixon, Jewel
Claflin
DNS
nwi
2
Womens 200m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Singletary, Cedrin
Paxon
25.51
-5.5
6
2
francis, chelsa
Atlantic Coast
25.63
-5.5
6
3
Heard, Kayla
Stanton College
25.91
-5.5
6
4
Martinez, Sitia
Fort White
26.05
+0.5
5
5
Heard, Taralyn
Stanton College
26.13
-5.5
6
6
Lee, Czdari
Bishop Snyder
26.47
+0.5
5
7
Cannon, Asia
Ribault
26.70
-5.5
6
8
Childs, Candice
Orange Park
26.74
+2.0
1
9
Millican, Emma
Fleming Island
27.07
+0.5
5
10
Ways, Chloe
Nease
27.23
-0.2
4
11
Miller, Alantra
Bartram Trail
27.31
+0.5
5
12
Busby, Camille
Creekside
27.35
-1.2
3
13
Greene, Nicole
Ponte Vedra
27.40
-5.5
6
14
Cobb, Mecca
Atlantic Coast
27.41
+0.5
5
15
Gaskins, Annette
Raines
27.43
+0.5
5
16
Stewart, Mikayla
The Bolles
27.48
-0.2
4
17
Myers, Tahjaye
Mandarin
27.49
+0.5
5
18
Caldwell, Madison
Bartram Trail
27.56
+0.5
5
19
Williams, Ladeijah
Flagler Palm Coa
27.57
-0.2
4
20
Miller, Elizabeth
University Chris
27.70w
+2.2
2
21
Smith, India
Ribault
27.72
-5.5
6
21
Waler, Alex
Bishop Snyder
27.72
+0.5
5
23
Middle, Devin
Fleming Island
27.77
+2.0
1
24
Schilling, Sydney
Hagerty
27.78
-0.2
4
24
Schultz, Madeline
St Johns Country
27.78
-1.2
3
26
Dimichele, Angela
Orange Park
27.79
+2.0
1
27
Alvarez, Kerem
Celebration
28.01
-1.2
3
28
McKenith, Daija
Nease
28.02
-0.2
4
29
Wynter, Taylor
Episcopal (Jacks
28.18w
+2.2
2
30
Jaskulski, Carly
Hagerty
28.23
-0.2
4
31
Wentz, Kourtney
Hagerty
28.38
-0.2
4
32
Thompson, Keni
The Bolles
28.46
-0.2
4
33
Thrower, Hannah
Providence
28.54
-0.2
4
34
Fletcher, Sydney
Episcopal (Jacks
28.58
-1.2
3
35
Beccaccio, Jessica
Bishop Kenny
28.70w
+2.2
2
36
Cook, Allie
Providence
28.96
-1.2
3
37
Kirk, Mirabella
Celebration
29.01w
+2.2
2
38
Romero, Caroline
Bishop Kenny
29.32
-1.2
3
39
Patillo, Katrina
Fort White
29.86w
+2.2
2
40
Halliday, Darien
Flagler Palm Coa
29.91w
+2.2
2
41
Delaney, Callie
Ponte Vedra
32.72
-1.2
3
42
Enriquez, Valerie
Columbia (Lake C
34.02
+2.0
1
--
Johnson, Keaton
University Chris
DNSw
+2.2
2
--
Campbell, Ronnesha
Mandarin
DNS
-1.2
3
--
Caldwell, Antyria
Columbia (Lake C
DNS
+2.0
1
--
Day, Taylor
Maynard Evans
DNS
-5.5
6
--
Stern, Kelsey
St Johns Country
DNS
-1.2
3
--
Jenkins, Nadeja
Matanzas
DNSw
+2.2
2
--
Whalen, Theresa
Matanzas
DNSw
+2.2
2
--
Fields, Jordan
Creekside
DNS
-5.5
6
Womens 200m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Smith, Jasmine
Florida A&M
24.19w
+4.6
7
2
Linson, Nakia
Florida A&M
24.32w
+4.6
7
3
Jones, Dynasty
Florida A&M
24.52w
+4.6
7
4
Thomas, Keyona
Bethune-Cookman
25.03w
+4.6
7
5
Reid, Breonca
Bethune-Cookman
25.06w
+2.8
6
6
Garner, Shakira
Bethune-Cookman
25.19w
+4.6
7
7
Harris, Alphedelli
Bethune-Cookman
25.21w
+4.6
7
8
Thomas, Kimberly
Georgia Southern
25.32w
+2.8
6
9
Louis, Richena
Florida A&M
25.57w
+4.6
7
10
Tipton, Aarian
Georgia Southern
25.61
+0.4
3
11
Rivera, Ava
25.70w
+2.8
6
12
King, Cherrelle
Georgia Southern
25.78w
+3.9
5
13
Billings, Jasmine
Georgia Southern
25.93w
+2.8
6
13
Crawford, Ali
West Virginia We
25.93w
+3.9
5
15
Calcote, Jaybria
North Florida
25.95w
+2.8
6
16
Edwards, Deanna
Georgia Southern
25.96w
+3.9
5
17
Martinez, Alejandr
Florida State
26.09w
+3.9
5
18
Chung, Chynna Moni
Jacksonville
26.16w
+2.8
6
19
Rasheed, Ashleigh
Georgia Southern
26.39
+0.6
4
20
Daniel, Syrii
Pepperdine
26.42
+0.6
4
21
Wiggins, Kendra
Clark Atlanta
26.47w
+3.9
5
22
Irving, Vernetia
North Florida
26.49w
+2.8
6
23
Robbins, Tuskia
Edward Waters
26.51
+0.6
4
24
Stephens, Sara
David Lipscomb
26.62w
+3.9
5
25
White, Tiffaney
Edward Waters
26.65w
+3.9
5
26
Fulton, Kimarri
Edward Waters
26.86
+0.4
3
27
Durant, Chante
Claflin
27.02
+0.4
3
28
Herrington, Quinet
Clark Atlanta
27.12
+0.4
3
29
Lojuste, Shespla
Edward Waters
27.21
+0.6
4
30
Johnson, Taylor
Georgia Southern
27.36
+0.6
4
31
McClain, Asia
Clark Atlanta
27.48
+0.6
4
32
Toomer, Lauren
Georgia Southern
27.50w
+4.2
2
33
Smith, Cynthia
Clark Atlanta
27.57
+0.6
4
34
Orr, Christina
Edward Waters
27.69
+0.6
4
35
Jarboe, Jerriyauna
Clark Atlanta
27.79w
+3.9
5
36
Richardson, Jazman
Claflin
27.81w
+4.2
2
37
Cunningham, Adrian
West Virginia We
28.00
+0.4
3
38
Schiffour, Jaclyn
West Virginia We
28.03w
+4.2
2
39
Jones, Brittani
Claflin
28.15
+0.6
4
40
Levine, Breana
Edward Waters
28.26
+0.4
3
41
Wade, Tabia
Clark Atlanta
28.41w
+4.2
2
42
kisner, lauren
Orlando Elit
28.86w
+2.8
6
43
Thompson, Dominiqu
Clark Atlanta
29.03
-0.5
1
44
Bohanon, Ashlee
Clark Atlanta
29.39
-0.5
1
45
Maher, Daytona
West Virginia We
29.41
+0.4
3
46
Bryan, D'Andra
Edward Waters
29.57
+0.4
3
47
Wilson, Brittany
Clark Atlanta
29.70w
+4.2
2
48
Brown, Phalicidy
Clark Atlanta
29.75
+0.4
3
49
Lewis, Rebekah
West Virginia We
29.78
-0.5
1
50
Jefferson, Quenesh
Clark Atlanta
29.80w
+4.2
2
--
Richardson, Alonti
Bethune-Cookman
DNSw
+4.6
7
--
Parker, Aliya
Georgia Southern
DNSw
+2.8
6
--
Bryant, Shalaneya
Bethune-Cookman
DNSw
+4.6
7
--
Munkacsy, Petra
Jacksonville
DNSw
+3.9
5
--
Donadelle, Aliche'
Clark Atlanta
DNSw
+4.2
2
Womens 400m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Spann, Denise
Westminster Acad
59.13
5
2
Fields, Jordan
Creekside
59.77
5
3
francis, chelsa
Atlantic Coast
1:00.40
5
4
Martinez, Sitia
Fort White
1:00.56
5
5
Crawford, Jordan
Boone
1:00.65
3
6
Caldwell, Madison
Bartram Trail
1:00.68
5
7
Taylor, Ashleigh
Creekside
1:01.45
4
8
James, Tiombe
Mandarin
1:01.61
4
9
Solomon, Laricka
Atlantic Coast
1:01.73
5
10
Charlotin, Michael
Columbia (Lake C
1:01.76
4
11
Lee, Czdari
Bishop Snyder
1:01.84
4
12
Ways, Chloe
Nease
1:02.00
3
13
Millican, Emma
Fleming Island
1:02.16
5
14
Friday, Devonne
Flagler Palm Coa
1:02.27
4
15
Carter, Christina
Fleming Island
1:02.81
1
16
Torres, Marissa
Ridgeview
1:02.95
2
16
Burkett, Jasmine
Raines
1:02.95
5
18
Williams, Ladeijah
Flagler Palm Coa
1:03.03
3
19
Walker, Glennika
Mandarin
1:03.34
3
20
Miller, Elizabeth
University Chris
1:03.36
2
21
Duffy, Sarah
The Bolles
1:04.10
2
22
Grier, Sydne
Bartram Trail
1:04.13
3
23
Cook, Allie
Providence
1:04.55
4
24
Jaskulski, Carly
Hagerty
1:04.95
3
25
Howard, Abigail
Celebration
1:04.98
2
26
Wells, Alexis
Matanzas
1:05.01
4
27
Thrower, Hannah
Providence
1:05.20
4
28
Kirlew, Shawna
Orange Park
1:05.32
1
29
McKenith, Daija
Nease
1:05.38
2
30
Honig, Rachel
The Bolles
1:05.57
2
31
Javurek, Jenny
Bishop Kenny
1:05.68
2
32
Tanner, Elise
Ridgeview
1:05.73
1
33
Kirk, Mirabella
Celebration
1:05.80
2
34
Young, Brandie
Bishop Snyder
1:06.59
1
35
Lavender, Christin
Stanton College
1:06.65
3
36
Williams, Abby
Columbia (Lake C
1:07.16
1
37
Harber, Tayler
Orange Park
1:07.74
1
38
Clark, Haley
Crystal River
1:07.97
3
39
Perkins, Sam
Stanton College
1:07.98
1
40
Schloth, Brooke
Bishop Kenny
1:08.36
2
41
Rodgers, Autumn
Bradford
1:13.18
1
42
Patillo, Katrina
Fort White
1:13.41
1
--
Greene, Nicole
Ponte Vedra
DNS
4
--
Fletcher, Sydney
Episcopal (Jacks
DNS
3
--
Day, Taylor
Maynard Evans
DNS
5
Womens 400m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jones, Dynasty
Florida A&M
56.89
6
2
Stanley, RaTeema
Florida A&M
57.44
6
3
Rivera, Ava
58.38
6
4
Calcote, Jaybria
North Florida
58.93
6
5
Ciede, Jessica
Bethune-Cookman
1:00.03
1
6
Byrd, Carrie
Claflin
1:00.54
4
7
White, Tiffaney
Edward Waters
1:01.03
5
8
Rumph, Yolanda
Bethune-Cookman
1:01.45
3
9
Walker, Jasmine
Georgia Southern
1:01.58
5
10
Stephens, Sara
David Lipscomb
1:01.93
5
11
Carter, Ebony
Georgia Southern
1:02.39
5
12
Daniel, Syrii
Pepperdine
1:02.48
4
13
Supal, Sharniece
North Florida
1:02.77
6
14
Robbins, Tuskia
Edward Waters
1:03.10
4
15
Lojuste, Shespla
Edward Waters
1:03.23
5
16
Collier, Kaitlin
David Lipscomb
1:03.24
4
17
White, Tiffany
Georgia Southern
1:03.30
5
18
Wiggins, Kendra
Clark Atlanta
1:04.40
5
19
Tipton, Aarian
Georgia Southern
1:04.64
6
20
Imperial, Bethany
David Lipscomb
1:04.74
4
21
Jarboe, Jerriyauna
Clark Atlanta
1:04.84
6
22
Smith, Cynthia
Clark Atlanta
1:04.95
5
23
Henderson, Brynn
Pepperdine
1:05.25
4
24
Johnson, Ali
West Virginia We
1:05.61
4
25
Dume, Andrene
Warner Southern
1:05.68
2
26
Lewis, Rebekah
West Virginia We
1:06.16
3
27
Richardson, Jazman
Claflin
1:06.70
2
28
Williams, Mariah
Warner Southern
1:06.77
1
29
McClain, Asia
Clark Atlanta
1:07.10
3
30
Thompson, Dominiqu
Clark Atlanta
1:07.80
3
31
Petithomme, Joane
Warner Southern
1:08.23
2
32
Ortiz, Annie
Pepperdine
1:08.92
3
33
Fitzpatrick, Epiph
Pepperdine
1:10.05
3
34
Brown, Phalicidy
Clark Atlanta
1:10.07
3
35
Wilson, Brittany
Clark Atlanta
1:11.02
3
36
Herrington, Quinet
Clark Atlanta
1:11.51
2
37
Bohanon, Ashlee
Clark Atlanta
1:11.60
2
38
Fulton, Kimarri
Edward Waters
1:11.73
1
39
Barrientos, Kendra
Warner Southern
1:13.66
2
--
Felton, Alyssa
Georgia Southern
DQ
6
--
Hyppolite, Juliett
Bethune-Cookman
DQ
3
--
Parker, Aliya
Georgia Southern
DNS
5
--
Anderson, Ashley
Edward Waters
DNS
4
--
Pennix, Lauren
Claflin
DNS
6
--
Donadelle, Aliche'
Clark Atlanta
DNS
2
--
Nicolas, Lisa
Warner Southern
DNS
2
--
Moreland, Crystal
West Virginia We
DNS
4
Womens 800m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Johnson, Tayler
Hagerty
2:23.86
3
2
Thomas, Kayla
Stanton College
2:24.55
3
3
King, Kaitlin
Bartram Trail
2:25.75
3
4
Wilson, Mackenzie
The Bolles
2:26.29
3
5
Way, Paige
Flagler Palm Coa
2:27.89
3
6
Tucker, Emma
Columbia (Lake C
2:28.53
2
7
Arnold, Lily
The Bolles
2:28.76
3
8
Fickert, Alison
Bartram Trail
2:31.59
2
9
Morrison, Annette
Mandarin
2:31.68
2
10
Poole, Isabella
Ponte Vedra
2:31.81
3
11
Evans, Sara
Ponte Vedra
2:31.96
3
12
Jackson, Lexi
Creekside
2:32.05
2
13
Jackson, Camille
Providence
2:32.45
3
14
Dannheim, Suzanne
The Bolles
2:32.74
3
15
Ware, Lydia
Bishop Kenny
2:33.23
2
16
Farah, Rawan
The Bolles
2:33.27
3
17
Rocker, Kaitlin
Creekside
2:34.63
2
18
Davis, Josie
Flagler Palm Coa
2:34.83
2
19
Knight, Dina
Matanzas
2:36.24
2
20
Brammann, Montana
Raines
2:37.07
1
21
Frederick, Sarah
Bradford
2:37.46
1
22
Meyer, Grace
Providence
2:37.65
3
23
Garraway, Corleese
Orange Park
2:37.97
2
24
Campos, Isabella
Bishop Kenny
2:38.05
2
25
Areford, Zoe
Nease
2:38.93
2
26
Rowland, MaryBeth
Mandarin
2:40.27
1
27
Abreu, Yaranel
Nease
2:40.86
1
28
Thomas, Simone
Atlantic Coast
2:41.40
2
29
Mahajan, Sarah
Episcopal (Jacks
2:44.43
1
30
Crews, Payton
St Johns Country
2:46.95
1
31
Brown, Megan
Stanton College
2:47.05
1
32
Tanner, Elise
Ridgeview
2:47.09
1
33
Fletcher, Jessica
Ridgeview
2:47.18
1
34
Caputo, Alexis
Matanzas
2:49.38
1
35
Jones, Sydni
Columbia (Lake C
2:52.17
1
36
Placensia, Sherida
Fort White
2:54.68
1
37
Ricker, Rachel
Bradford
2:57.49
1
38
Parliment, Lj
University Chris
3:03.81
1
39
Concepcion, Kerili
Orange Park
3:08.20
1
--
Johnson, Brenna
Hagerty
DNS
2
--
Hampton, Tikiria
Raines
DNS
1
--
Feazell, Erica
Maynard Evans
DNS
3
--
Dickinson, Jordan
First Coast
DNS
1
--
Hill, Shaqunda
Maynard Evans
DNS
2
--
Solomon, Laricka
Atlantic Coast
DNS
3
Womens 800m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Walker, Dani
David Lipscomb
2:08.33
5
2
Allen, Ariel
Florida A&M
2:13.74
5
3
Bunker, Katie
David Lipscomb
2:15.14
5
4
Conrad, Kayla
North Florida
2:15.55
5
5
Valdes, Alessandra
North Florida
2:16.05
5
6
Brandt, Alyssa
North Florida
2:16.42
5
7
Irwin, Alexis
North Florida
2:17.34
5
8
Talbert, Madelin
David Lipscomb
2:18.71
4
9
Thompson, Brenna
David Lipscomb
2:18.72
4
10
Hoefle, Tessa
David Lipscomb
2:21.45
4
11
Lobley, Kendra
David Lipscomb
2:21.55
4
12
Demick, Stasia
Pepperdine
2:23.56
3
13
Brown, Morgan
Bethune-Cookman
2:24.05
3
14
Lawrence, Maggie
David Lipscomb
2:24.47
3
15
Rant, Rachel
Pepperdine
2:24.79
3
16
Printz, Lacey
David Lipscomb
2:25.59
3
17
Jackson, Chandelic
Florida A&M
2:25.75
5
18
Maxwell, Andrea
Saint Leo
2:26.72
4
19
Fonseca, Stephanie
Florida Tech
2:27.34
3
20
Willse, Ellyn
Florida Tech
2:27.79
2
21
Thomas, Kimberly
Georgia Southern
2:27.96
3
22
Geiger, Alex
Florida Southern
2:28.23
2
23
King, Cherrelle
Georgia Southern
2:29.06
3
24
Rodriguez, Kaitlin
Flagler
2:29.23
3
25
Slamal, Alexandra
Florida Southern
2:29.81
2
26
Fagan, Kylie
Saint Leo
2:30.12
3
27
Miller, Alyssa
David Lipscomb
2:30.42
4
28
Moran, Karena
West Virginia We
2:30.44
3
29
Klein, Miranda
David Lipscomb
2:31.17
3
30
Hojeij, Lana
David Lipscomb
2:31.23
2
31
Collins, Charlotte
Berry
2:31.24
2
32
Fugere, Brianna
Florida Tech
2:32.92
3
33
Rickner, Makenna
David Lipscomb
2:34.25
1
34
Adams, Shelby
Saint Leo
2:34.68
2
35
Krystek, Jessica
Florida Southern
2:35.35
2
36
Rizzo, Ashley
West Virginia We
2:35.80
2
37
Stewart, Amber
West Virginia We
2:36.43
3
38
Llewellyn, Kaitlyn
David Lipscomb
2:38.77
1
39
Fredette, Nicole
Berry
2:41.97
2
40
Harding, Sarah
Flagler
2:42.55
2
41
Munyan, Hannah
David Lipscomb
2:42.64
1
42
Kristensen, Hanna
Pepperdine
2:43.12
1
43
Richemond, Sanley
Clark Atlanta
2:43.57
4
44
Kohn, Janae
Edward Waters
2:50.62
2
45
Calhoun, Anquinett
Edward Waters
2:52.77
2
46
Jarboe, Jerriyauna
Clark Atlanta
2:53.61
2
47
Bolden, Assunta
Edward Waters
2:53.91
2
48
Buyer, Kym
Pepperdine
2:57.02
1
49
Moss, Mariah
Saint Leo
2:58.00
1
50
Stryker, Annika
Berry
2:58.98
1
51
Snyder, Elyse
Saint Leo
3:04.20
1
52
Knipe, Allison
Saint Leo
3:04.39
1
--
Twigg, Amanda
David Lipscomb
DNF
5
--
Levy, Rebecca
Florida Southern
DNS
1
--
Antuna, Lee Ann
Saint Leo
DNS
1
--
Knotts, Ashli
West Virginia We
DNS
4
--
Shuey, Alyssa
Florida Southern
DNS
1
--
Dudman, Ashley
Florida Southern
DNS
1
--
Moreland, Crystal
West Virginia We
DNS
3
--
Forsberg, Erika
Florida Tech
DNS
3
--
Durrett, Amber
Edward Waters
DNS
3
--
Browne, Jillian
Saint Leo
DNS
2
--
McClain, Megan
David Lipscomb
DNS
4
--
Coad, Ashleigh
Saint Leo
DNS
1
--
Joyner, Jami
Georgia Southern
DNS
3
--
Tate, Alex
David Lipscomb
DNS
1
Womens 1500m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bunker, Katie
David Lipscomb
4:39.63
4
2
Talbert, Madelin
David Lipscomb
4:41.54
4
3
Irwin, Alexis
North Florida
4:42.32
4
4
Brandt, Alyssa
North Florida
4:42.66
4
5
Baker, Elle
North Florida
4:43.71
4
6
Twigg, Amanda
David Lipscomb
4:43.81
4
7
Hoefle, Tessa
David Lipscomb
4:44.39
4
8
Valdes, Alessandra
North Florida
4:45.89
4
9
Lobley, Kendra
David Lipscomb
4:53.16
4
10
Allen, Ariel
Florida A&M
5:02.84
4
11
Conrad, Kayla
North Florida
5:03.73
4
12
Demick, Stasia
Pepperdine
5:05.12
3
13
Rant, Rachel
Pepperdine
5:05.74
3
14
Collins, Charlotte
Berry
5:07.82
3
15
Miller, Alyssa
David Lipscomb
5:09.57
3
16
Printz, Lacey
David Lipscomb
5:10.42
3
17
Stone, Leah
West Virginia We
5:10.87
3
18
Llewellyn, Kaitlyn
David Lipscomb
5:12.08
1
19
Klein, Miranda
David Lipscomb
5:13.46
3
20
Moran, Karena
West Virginia We
5:15.02
3
21
McClain, Megan
David Lipscomb
5:15.57
4
22
Kafer, Jessica
North Florida
5:17.86
3
23
Midgett, Alexandra
Unattached
5:18.30
2
24
Bartlett, Hollis
Unattached
5:21.50
2
25
Rickner, Makenna
David Lipscomb
5:21.57
1
26
Rizzo, Ashley
West Virginia We
5:22.55
2
27
Munyan, Hannah
David Lipscomb
5:23.01
1
28
Lavengood, Ashley
West Virginia We
5:23.97
2
29
Carey, Brittany
Unattached
5:27.50
3
30
Ferguson, Ashley
West Virginia We
5:27.85
2
31
Fredette, Nicole
Berry
5:30.96
2
32
Mimbs, Stephanie
Berry
5:35.75
2
33
Woodson, Markeshia
Clark Atlanta
5:37.83
3
34
Slomins, Dana
Unattached
5:39.90
2
35
Richemond, Sanley
Clark Atlanta
5:47.86
2
36
Kristensen, Hanna
Pepperdine
5:48.17
1
37
Smith, Heather
Unattached
5:48.77
2
38
Buyer, Kym
Pepperdine
6:10.29
1
39
Whitaker, Nekesha
Clark Atlanta
6:21.71
1
40
Manuel, Ashley
Clark Atlanta
6:56.60
1
--
Maxwell, Andrea
Saint Leo
DNS
3
--
Antuna, Lee Ann
Saint Leo
DNS
1
--
Joyner, Jami
Georgia Southern
DNS
3
--
Adams, Shelby
Saint Leo
DNS
2
--
Curry, Sara
Georgia Southern
DNS
4
--
Browne, Jillian
Saint Leo
DNS
2
--
Coad, Ashleigh
Saint Leo
DNS
1
--
Jackson, Chandelic
Florida A&M
DNS
4
--
Coenen, Nora
David Lipscomb
DNS
1
--
Fagan, Kylie
Saint Leo
DNS
2
--
Moss, Mariah
Saint Leo
DNS
2
--
Knipe, Allison
Saint Leo
DNS
1
--
Fugere, Brianna
Florida Tech
DNS
3
--
Hojeij, Lana
David Lipscomb
DNS
3
--
Snyder, Elyse
Saint Leo
DNS
2
--
Lawrence, Maggie
David Lipscomb
DNS
4
--
Tate, Alex
David Lipscomb
DNS
1
--
Walker, Dani
David Lipscomb
DNS
4
Womens 1600m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Xiang, Karen
Nease
5:15.49
2
2
Wilson, Mackenzie
The Bolles
5:18.14
2
3
Eaton, Alex
Shorecrest Prepa
5:18.58
2
4
Stallings, Emily
Providence
5:18.99
2
5
Hajda, Ally
The Bolles
5:25.46
2
6
Shapiro, Rachel
The Bolles
5:26.68
2
7
Arnold, Lily
The Bolles
5:29.18
2
8
Garguilo, Tiffany
Hagerty
5:29.49
2
9
Giangaspro, Hannah
Bartram Trail
5:29.78
2
10
Dunn, Danielle
Providence
5:30.29
2
11
Taylor, Jessica
Creekside
5:37.20
2
12
Reid, Bridget
Bishop Kenny
5:37.52
2
13
Grzeszczak, Ania
Mandarin
5:38.19
2
14
Ingoldsby, Rachael
Bartram Trail
5:39.08
2
15
Johnson, Brenna
Hagerty
5:39.60
2
16
Garesio, Brittany
Atlantic Coast
5:44.05
1
17
Infantolino, Chris
Celebration
5:44.12
2
18
Johnson, Tayler
Hagerty
5:44.62
2
19
Lucey, Morgan
Episcopal (Jacks
5:45.85
1
20
Iseley, Emily
Stanton College
5:48.85
2
21
Pantano, Isabella
Nease
5:53.16
1
22
Wood, Nicole
Orange Park
5:55.70
1
23
Consol, Clarissa
Crystal River
5:55.91
2
24
Stoudemire, Jane
Episcopal (Jacks
5:58.81
1
25
Faltemier, Emily
Stanton College
5:58.91
2
26
Schott, Savannah
Creekside
5:59.17
1
27
McManama, Kayla
Bishop Snyder
6:04.70
1
28
Thorpe, Morayna
Matanzas
6:06.70
1
29
Frederick, Sarah
Bradford
6:07.82
1
30
Schultz, Christina
Mandarin
6:08.60
2
31
Halliday, Darien
Flagler Palm Coa
6:10.08
1
32
Burch, Alexa
Ponte Vedra
6:12.99
1
33
Henderson, Courtne
Ponte Vedra
6:14.24
1
34
Clark, Sophia
Flagler Palm Coa
6:16.78
1
35
Placensia, Sherida
Fort White
6:29.59
1
36
Morse, Nicole
Columbia (Lake C
6:32.78
1
37
Hall, Amanda
Bradford
6:34.60
1
38
Tucker, Payton
Matanzas
6:38.05
1
39
Whitmer, Ashley
Bishop Snyder
6:38.53
1
40
Belloso, Emily
Orange Park
6:39.83
1
41
Jones, Ashley
Columbia (Lake C
6:43.02
1
--
Kaczorowski, Macey
Bishop Kenny
DNS
2
--
Messer, Katherine
Providence
DNS
2
--
bartely, markisa
Atlantic Coast
DNS
1
Womens 3200m High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Seymour, Bryce
Hagerty
10:55.22
1
2
Meyer, Eden
Providence
11:18.07
1
3
Eaton, Alex
Shorecrest Prepa
11:33.01
1
4
Van Liere, Danille
Fletcher
11:37.40
1
5
Giangaspro, Hannah
Bartram Trail
11:44.05
1
6
Heisner, Sarah
Creekside
11:46.84
1
7
Rodale, Alyssa
Nease
11:53.69
1
8
Johnson, Brenna
Hagerty
12:10.41
1
9
Van Cleave, Jessic
Creekside
12:10.66
1
10
Ingoldsby, Rachael
Bartram Trail
12:10.78
1
11
Duncan, Theresa
Mandarin
12:17.80
1
12
Infantolino, Chris
Celebration
12:17.87
1
13
Parkulo, Wendy
Ponte Vedra
12:20.60
1
14
Carpenter, Ashley
Ponte Vedra
12:20.87
1
15
Fletcher, Jessica
Ridgeview
12:24.50
1
16
Loder, Hannah
Matanzas
12:27.34
1
17
Schultz, Christina
Mandarin
12:30.88
1
18
Austin, Madeline
Stanton College
12:31.93
1
19
Lewis, Natalie
Episcopal (Jacks
12:34.84
1
20
Peterson, Breck
Stanton College
12:45.01
1
21
Roselli, Alex
Nease
12:51.12
1
22
Consol, Clarissa
Crystal River
13:01.93
1
23
Boyd, Abby
Bartram Trail
13:12.55
1
24
Franzoni, Julie
St Johns Country
13:14.04
1
--
Kaczorowski, Macey
Bishop Kenny
DNS
1
--
Hall, Amanda
Bradford
DNS
1
Womens 5000m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Newby, Alex
David Lipscomb
17:39.81
2
2
Fields, Minna
David Lipscomb
17:43.99
2
3
Menzie, Renee
David Lipscomb
17:52.46
2
4
Dunkley, Kadian
Bethune-Cookman
18:17.79
1
5
Kosgei, Effiey
Florida A&M
18:31.87
1
6
Ristow, Teresa
Unattached
18:33.81
2
7
Mund, Sara
Flagler
18:46.61
1
8
Woodson, Markeshia
Clark Atlanta
18:47.49
1
9
Dowd, Missy
David Lipscomb
18:50.36
2
10
Strekel, Taylor
Flagler
18:56.57
2
11
Engel, Katie
Pepperdine
19:13.11
2
12
Chelelgo, Cynthia
Florida A&M
19:16.73
1
13
Browne, Jillian
Saint Leo
19:28.14
2
14
Dorris, Rachel
Berry
20:09.29
1
15
Labarbera, Emily
Florida Southern
20:29.31
2
16
Smith, Kristen
North Florida
20:31.39
2
17
Williams, Ciera
Florida A&M
20:34.59
1
18
Calkins, Kerry
Flagler
20:43.46
1
19
Smith, Heather
Unattached
21:53.60
1
20
Heflin, Kayla
Berry
21:58.95
1
21
Richemond, Sanley
Clark Atlanta
22:02.85
1
22
Whitaker, Nekesha
Clark Atlanta
22:51.11
1
23
Stryker, Annika
Berry
24:49.17
1
--
Kafer, Jessica
North Florida
DNS
1
--
Antuna, Lee Ann
Saint Leo
DNS
1
--
Tomasello, Dana
West Virginia We
DNS
1
--
Snyder, Elyse
Saint Leo
DNS
1
--
Harding, Sarah
Flagler
DNS
1
--
Rodriguez, Kaitlin
Flagler
DNS
1
--
Taylor, Kirsten
Bethune-Cookman
DNS
1
--
Casagrande, Kathle
Flagler
DNS
1
--
George, Zenia
Florida A&M
DNS
1
--
Moss, Mariah
Saint Leo
DNS
1
--
Golden, Clarricia
Florida A&M
DNS
1
Womens 10000m University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McDaniel, Loren
West Virginia We
39:36.77
1
2
Hulett, Rachael
West Virginia We
40:00.24
1
--
Gray, Carlie
Florida Southern
DNS
1
--
Whitaker, Nekesha
Clark Atlanta
DNS
1
--
Labarbera, Emily
Florida Southern
DNS
1
Womens 2k Steeple High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Garguilo, Tiffany
Hagerty
7:48.02
1
2
Thyfault, Mary Kat
Bishop Kenny
8:01.23
1
3
Pigg, Olivia
Fletcher
8:07.00
1
4
Wonsock, Kerri
Ponte Vedra
8:40.22
1
5
Porter, Maggie
St Johns Country
8:41.09
1
6
Hayes, Jennison
Ponte Vedra
8:52.71
1
7
Martins, Olivia
Mandarin
8:54.64
1
Womens 3k Steeple University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Baker, Elle
North Florida
11:15.64
1
2
Knotts, Ashli
West Virginia We
11:33.86
1
3
Hensley, Kelly
North Florida
12:30.27
1
4
Stone, Leah
West Virginia We
12:33.17
1
5
Smyth, Kelly
Pepperdine
12:38.78
1
6
Ferguson, Ashley
West Virginia We
13:22.45
1
--
George, Zenia
Florida A&M
DNS
1
--
Golden, Clarricia
Florida A&M
DNS
1
--
Adams, Shelby
Saint Leo
DNS
1
--
Williams, Ciera
Florida A&M
DNS
1
--
Kohn, Janae
Edward Waters
DNS
1
--
Calhoun, Anquinett
Edward Waters
DNS
1
--
Woodson, Markeshia
Clark Atlanta
DNS
1
--
Dotie, Shaterrica
Edward Waters
DNS
1
--
Chelelgo, Cynthia
Florida A&M
DNS
1
--
Kosgei, Effiey
Florida A&M
DNS
1
--
Bolden, Assunta
Edward Waters
DNS
1
Womens 100m Hurdles High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Myslinski, Emily
Bishop Kenny
15.33
nwi
2
2
Hackshaw, Deja
Raines
15.34
nwi
3
3
Singleton, Te'Aira
Bartram Trail
15.44
nwi
3
4
Sieredzinski, Mary
Nease
15.78
nwi
3
5
Sheffield, Tiana
Bradford
16.11
nwi
3
6
Cormier, Tanner
Bishop Kenny
16.13
nwi
2
7
Aiosa, Nikki
St Johns Country
16.29
nwi
3
8
Wood, Amora
Bartram Trail
16.35
nwi
3
9
Howard, Autumn
Mandarin
16.64
nwi
2
10
Vandervelde, Nikki
Episcopal (Jacks
16.66
nwi
2
11
West, Olivia
Mandarin
16.77
nwi
3
12
Hutchinson, Karmen
Stanton College
17.03
nwi
1
13
Hill, Daraja
Ponte Vedra
17.53
nwi
2
14
Hearn, Tianna
Hagerty
17.84
nwi
2
15
Friday, Devonne
Flagler Palm Coa
18.10
nwi
3
16
Glodde, Anna
Celebration
18.12
nwi
1
17
Riley, Stephanie
Stanton College
18.26
nwi
1
18
Watson, Charlene
Columbia (Lake C
18.34
nwi
1
19
Powers, Kirby
St Johns Country
18.55
nwi
1
20
Gerharz, Jill
Hagerty
18.61
nwi
2
21
Kopp, Makenzi
Providence
18.72
nwi
2
22
Jones, Lilian
P.K. Yonge
18.73
nwi
1
23
Reynolds, Chloe
Cedar Key
18.87
nwi
2
24
Gainers, Ashley
Orange Park
19.99
nwi
1
25
Elie, Torri
Orange Park
20.43
nwi
1
26
Harris, Kaylah
Providence
20.70
nwi
1
--
McDonald, Meghan
Ponte Vedra
DNS
nwi
3
Womens 100m Hurdles University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Christina
North Florida
14.51
nwi
3
2
Ivey, Ashley
Florida A&M
14.76
nwi
3
3
Crawford, Ali
West Virginia We
14.80
nwi
3
4
Johnson, Rayanna
Bethune-Cookman
15.04
nwi
3
5
Crise, Vicki
West Virginia We
15.45
nwi
2
6
Toomer, Lauren
Georgia Southern
15.59
nwi
3
6
Jenkins, Erica
Bethune-Cookman
15.59
nwi
3
8
Goodwin, Natasha
North Florida
15.79
nwi
2
9
Rasheed, Ashleigh
Georgia Southern
15.85
nwi
2
10
Jordan, Deidra
Bethune-Cookman
15.93
nwi
2
11
Edwards, Deanna
Georgia Southern
16.10
nwi
3
12
Schiffour, Jaclyn
West Virginia We
17.07
nwi
2
13
Wade, Tabia
Clark Atlanta
17.18
nwi
2
14
Durant, Chante
Claflin
18.46
nwi
1
15
Bryan, D'Andra
Edward Waters
18.62
nwi
2
16
Sanders, Cenita
Bethune-Cookman
18.94
nwi
1
17
Anderson, Ashley
Edward Waters
21.05
nwi
2
--
Billings, Jasmine
Georgia Southern
DNS
nwi
3
--
Thomas, Raven
Bethune-Cookman
DNS
nwi
3
--
Durrett, Amber
Edward Waters
DNS
nwi
1
--
Martinez, Alejandr
Florida State
DNS
nwi
2
Womens 300m Hurdles High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Myslinski, Emily
Bishop Kenny
46.95
4
2
Sieredzinski, Mary
Nease
47.66
4
3
Martinez, Sitia
Fort White
48.08
4
4
Friday, Devonne
Flagler Palm Coa
49.17
4
5
Hearn, Tianna
Hagerty
49.22
4
6
Acree, Alexandria
The Bolles
50.06
4
7
Aiosa, Nikki
St Johns Country
50.42
3
8
Long, Ariel
Stanton College
50.94
3
9
West, Olivia
Mandarin
51.11
3
10
Singleton, Te'Aira
Bartram Trail
51.54
1
11
Wood, Amora
Bartram Trail
52.11
2
12
Lane, Zana
Atlantic Coast
52.14
2
13
Clarke, Samantha
Nease
52.56
2
14
Mitchell, Rhonecia
Raines
53.51
3
15
Jenkins, Tierra
Stanton College
53.66
1
16
Powers, Kirby
St Johns Country
53.70
1
17
Kopp, Makenzi
Providence
53.80
3
18
Glodde, Anna
Celebration
53.97
2
19
Jevic, Cori
Episcopal (Jacks
54.89
2
20
Scully, Mary
Ponte Vedra
54.90
2
21
Barker, Megan
Ponte Vedra
56.74
3
22
Edwards, Gigi
P.K. Yonge
56.93
2
23
Gerharz, Jill
Hagerty
57.78
3
24
Avdic, Sandra
Mandarin
58.37
2
25
Olmos, Marta
P.K. Yonge
1:00.23
1
26
Watson, Charlene
Columbia (Lake C
1:01.75
1
--
Sheffield, Tiana
Bradford
DNS
2
--
Glee, Jocindra
Maynard Evans
DNS
4
--
Hackshaw, Deja
Raines
DNS
3
--
Byrne, Angela
Crystal River
DNS
4
--
Charlotin, Michael
Columbia (Lake C
DNS
1
--
Cormier, Tanner
Bishop Kenny
DNS
3
--
Bent, Kadecia
Maynard Evans
DNS
4
--
Harris, Kaylah
Providence
DNS
1
Womens 400m Hurdles University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Payne, Latonya
Jacksonville
1:01.34
3
2
Walker, Shanique
Jacksonville
1:02.21
3
3
Taylor, Alexis
Jacksonville
1:05.03
3
4
Younker, Alyssa
North Florida
1:07.21
3
5
Crise, Vicki
West Virginia We
1:08.83
2
6
Cunningham, Adrian
West Virginia We
1:09.49
2
7
Stanley, RaTeema
Florida A&M
1:10.15
3
8
kisner, lauren
Orlando Elit
1:10.84
3
9
Anderson, Ashley
Edward Waters
1:12.18
1
10
Henderson, Brynn
Pepperdine
1:12.34
2
11
Willse, Ellyn
Florida Tech
1:13.42
2
12
Durrett, Amber
Edward Waters
1:13.43
2
13
Smyth, Kelly
Pepperdine
1:13.71
1
14
Wilson, Brittany
Clark Atlanta
1:15.27
2
15
Brown, Phalicidy
Clark Atlanta
1:15.31
2
16
Calhoun, Anquinett
Edward Waters
1:17.14
1
17
Ortiz, Annie
Pepperdine
1:17.68
1
18
Jenkins, Erica
Bethune-Cookman
1:18.77
3
19
Bryan, D'Andra
Edward Waters
1:28.69
1
--
Turpin, Hannah
Pepperdine
DNS
2
--
Fitzpatrick, Epiph
Pepperdine
DNS
2
--
Jones, Kinnesha
Florida A&M
DNS
3
--
Ivey, Ashley
Florida A&M
DNS
3
Womens 4x100m Relay High School
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Long
,
Heard
,
Chambers
,
Heard
Stanton College
50.00
3
2
Bowser
,
Myers
,
West
,
Thomas
Mandarin
50.59
3
3
Cobb
,
francis
,
Hare
,
holder
Atlantic Coast
51.01
3
4
McKenzy
,
Williams
,
Doliveir
,
McCray
Andrew Jackson
51.97
3
5
King
,
Crowell
,
Stewart
,
Thompson
The Bolles
52.22
3
6
Jenkins
,
Jennings
,
Whalen
,
Armster
Matanzas
52.66
2
7
Pauley
,
Busby
,
Aydelett
,
Jones
Creekside
52.78
2
8
Harber
,
Gainer
,
Dimichel
,
Childs
Orange Park
53.27
2
9
Howard
,
O'Connor
,
Haberman
,
Alvarez
Celebration
54.15
2
10
Beccacci
,
Blaquier
,
Parker
,
McAninle
Bishop Kenny
54.78
1
11
McClendo
,
Bigham
,
Johnson
,
Jackson
University Chris
57.72
1
--
Williams
,
Gray
,
Gaskins
,
Louder
Raines
DNF
3
--
Kanaskie
,
Lee
,
Waler
,
Neswiach
Bishop Snyder
DNF
3
--
Miller
,
Singleto
,
Wood
,
Warwick
Bartram Trail
DQ
2
--
Bell
,
McKenith
,
Ways
,
Harris
Nease
DQ
2
--
Hill
,
Goldman
,
Delaney
,
Nichols
Ponte Vedra
DNS
3
--
Bent
,
Shelton
,
Ruffin
,
Glee
Maynard Evans
DNS
3
--
Watson
,
Jones
,
Enriquez
,
Caldwell
Columbia (Lake C
DNS
1
--
Williams
,
Carter
,
Middle
,
Millican
Fleming Island
DNS
2
Womens 4x100m Relay University
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Ivey
,
Linson
,
Jones
,
Smith
Florida A&M
46.61
2
2
Thomas
,
Reid
,
Garner
,
Johnson
Bethune-Cookman
46.88
2
3
Walker
,
Vaughn
,
Billings
,
Carter
Madison Southern
47.74
2
4
Byrd
,
Dixon
,
Durant
,
Jones
Claflin
51.11
1
5
Robbins
,
Lojuste
,
White
,
Orr
Edward Waters
51.12
2
6
McClain
,
Smith
,
Wiggins
,
Jarboe
Clark Atlanta
51.19
1
7
Maher
,
Lantz
,
Schiffou
,
Crawford
West Virginia We
51.68
1
8
Fulton
,
Durrett
,
Bolden
,
Anderson
Edward Waters
51.75
2
--
Thomas
,
Harris
,
Richards
,
Bryant
Bethune-Cookman
DQ
2
--
Campbell
,
Walker
,
Walker
,
Payne
Jacksonville
DNS
2
Womens 4x400m Relay High School
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Lavender
,
Chambers
,
Heard
,
Thomas
Stanton College
4:06.88
2
2
francis
,
Solomon
,
Thomas
,
nelson
Atlantic Coast
4:07.11
2
3
Caldwell
,
King
,
Collier
,
Uruburu
Bartram Trail
4:09.35
2
4
Garvin
,
Pantin
,
James
,
Morrison
Mandarin
4:13.80
2
5
Williams
,
Way
,
Friday
,
Davis
Flagler Palm Coa
4:17.86
2
6
Burkett
,
Evora
,
Gaskins
,
Mitchell
Raines
4:20.45
2
7
Acree
,
Duffy
,
Honig
,
Crowell
The Bolles
4:21.38
2
8
Jaskulsk
,
Wentz
,
Hearn
,
Johnson
Hagerty
4:22.31
1
9
Cook
,
Thrower
,
Kopp
,
Jackson
Providence
4:23.57
2
10
Redmond
,
Williams
,
Ziegaus
,
Tucker
Columbia (Lake C
4:25.08
1
11
Lyerly
,
Schultz
,
Stern
,
Aiosa
St Johns Country
4:26.49
1
12
Evans
,
Poole
,
Nichols
,
Greene
Ponte Vedra
4:28.30
1
13
Knight
,
Caputo
,
Paiz
,
Wells
Matanzas
4:31.58
1
14
Ware
,
Thyfault
,
Greene
,
Schloth
Bishop Kenny
4:32.43
1
15
Garraway
,
Harber
,
Kirlew
,
McCoy
Orange Park
4:38.67
1
--
Glee
,
Day
,
Bent
,
Owens
Maynard Evans
DNS
2
Womens 4x400m Relay University
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Walker
,
Campbell
,
Walker
,
Taylor
Jacksonville
3:53.66
3
2
Payne
,
Pierre
,
Charles
,
Freeman
Jacksonville
3:54.24
3
3
Edwards
,
King
,
Thomas
,
Parker
Madison Southern
3:55.45
3
4
Johnson
,
Garner
,
Thomas
,
Thomas
Bethune-Cookman
3:56.58
3
5
Vaughn
,
Felton
,
Tipton
,
Carter
Madison Southern
4:03.97
2
6
Irving
,
Goodwin
,
Johnson
,
Gonzalez
North Florida
4:05.14
2
7
Jordan
,
Brown
,
Ciede
,
Rumph
Bethune-Cookman
4:08.85
2
8
Cunningh
,
Crise
,
Moran
,
Knotts
West Virginia We
4:15.72
2
9
Stewart
,
Johnson
,
Moreland
,
Maher
West Virginia We
4:18.26
1
10
Jarboe
,
Wiggins
,
Smith
,
Thompson
Clark Atlanta
4:18.91
1
11
Rasheed
,
Walker
,
Johnson
,
White
Madison Southern
4:20.32
2
12
Durrett
,
Lojuste
,
White
,
Robbins
Edward Waters
4:24.66
3
13
Jenkins
,
Sanders
,
Hyppolit
,
Lewis
Bethune-Cookman
4:26.39
2
14
Calhoun
,
Anderson
,
Bolden
,
Kohn
Edward Waters
4:35.49
3
15
Bohanon
,
Richemon
,
Wade
,
Brown
Clark Atlanta
4:43.31
1
--
Byrd
,
Dixon
,
Durant
,
Jones
Claflin
DNS
2
--
Harris
,
Bryant
,
Reid
,
Richards
Bethune-Cookman
DNS
2
--
Stanley
,
Allen
,
Jones
,
Smith
Florida A&M
DNS
3
--
Fulton
,
Dotie
,
Orr
,
Bryan
Edward Waters
DNS
1
--
Daniel
,
Demick
,
Fitzpatr
,
Henderso
Pepperdine
DNS
2
--
Younker
,
Calcote
,
Stratton
,
Supal
North Florida
DNS
3
--
Lewis
,
Ferguson
,
Lavengoo
,
Rizzo
West Virginia We
DNS
3
Womens 4x800m Relay High School
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Jackson
,
Meyer
,
Stalling
,
Dunn
Providence
9:56.65
1
2
Fickert
,
Collier
,
King
,
Giangasp
Bartram Trail
10:12.49
1
3
Campos
,
Kaczorow
,
Reid
,
Thyfault
Bishop Kenny
10:15.63
1
4
Friday
,
Davis
,
Way
,
Clark
Flagler Palm Coa
10:34.78
1
5
Burkett
,
Evora
,
Carter
,
Brammann
Raines
10:45.41
1
6
Duncan
,
Grzeszcz
,
Rowland
,
Moller
Mandarin
10:45.43
1
7
Rocker
,
Taylor
,
Stong
,
Reyes
Creekside
10:50.37
1
8
Barbour
,
Abreu
,
DiGeorge
,
Roselli
Nease
10:51.50
1
9
Carpente
,
Burch
,
Henderso
,
Deegan
Ponte Vedra
11:05.55
1
10
Knight
,
Paiz
,
Loder
,
Thorpe
Matanzas
11:13.53
1
11
Redmond
,
Morse
,
Jones
,
Ziegaus
Columbia (Lake C
11:44.60
1
12
Ricker
,
Hall
,
Rodgers
,
Frederic
Bradford
11:50.67
1
13
Wood
,
Belloso
,
Garraway
,
McCoy
Orange Park
12:52.48
1
--
Feazell
,
Hill
,
Brown
,
Owens
Maynard Evans
DNS
1
--
Solomon
,
Thomas
,
nelson
,
garesio
Atlantic Coast
DNS
1
Womens Distance Medley
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Van Clea
,
Fields
,
Jackson
,
Heisner
Creekside
13:07.66
1
2
Xiang
,
Sieredzi
,
Areford
,
Rodale
Nease
13:13.87
1
3
Poole
,
Parkulo
,
Wonsock
,
Evans
Ponte Vedra
13:44.45
1
4
Austin
,
Williams
,
Thomas
,
Faltemie
Stanton College
13:59.40
1
5
Porter
,
Wofford
,
Lyerly
,
Crews
St Johns Country
14:13.31
1
6
Grinsell
,
Damron
,
Rother
,
Irene
Bartram Trail
14:14.08
1
7
Ziegaus
,
Charloti
,
Tucker
,
Morse
Columbia (Lake C
14:17.49
1
8
Miller
,
Pantin
,
Moller
,
Martins
Mandarin
14:23.18
1
9
Dobinski
,
Hartless
,
O'Neill
,
Ware
Bishop Kenny
14:26.54
1
10
Mahajan
,
Lucey
,
Kincart
,
Galant
Episcopal (Jacks
14:32.81
1
11
Brammann
,
Carter
,
Curry
,
Hampton
Raines
15:01.66
1
--
Messer
,
Dunn
,
Meyer
,
Meyer
Providence
DNS
1
--
Way
,
Williams
,
Clark
,
Davis
Flagler Palm Coa
DNS
1
Womens Shot Put High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cook, Samantha
Bradford
41-05.00
(12.62m)
1
2
Alston, Angel
Fleming Island
35-06.50
(10.83m)
1
3
Green, Angie
Fleming Island
34-03.00
(10.44m)
1
4
Harris, Amber
Bishop Kenny
33-03.75
(10.15m)
1
5
Steinmetz, Jordan
Ridgeview
33-01.50
(10.10m)
1
6
Cook, Kristen
Bradford
31-10.25
(9.71m)
1
7
Spence, Danielle
The Bolles
31-06.00
(9.60m)
1
8
Stafford, Kiana
University Chris
31-02.75
(9.52m)
1
9
Kavanagh, Keri
Nease
31-01.25
(9.48m)
1
10
Allen, Imari
P.K. Yonge
28-04.00
(8.64m)
1
11
Howard, Jinetta
Stanton College
28-03.50
(8.62m)
1
12
McCray, Kaydria
Stanton College
28-02.00
(8.59m)
1
13
Loyd, Mercadez
Orange Park
27-08.00
(8.43m)
1
14
Gainer, Janee'
Orange Park
27-03.00
(8.31m)
1
15
Maddox, Toni
Raines
26-03.75
(8.02m)
1
16
Binkley, Justine
Ponte Vedra
26-00.75
(7.94m)
1
17
Young, Tiara
P.K. Yonge
24-07.00
(7.49m)
1
18
Mitchell, Mikayla
Nease
24-01.75
(7.36m)
1
19
Fluker, Ciera
Mandarin
23-11.00
(7.29m)
1
20
DeLisle, Morgan
First Coast
23-10.00
(7.26m)
1
21
Said-Ahmed, Amarah
St Johns Country
23-09.50
(7.25m)
1
22
Mendoza, Maria
Bishop Kenny
23-01.00
(7.04m)
1
23
Hymery, Jenny
Ponte Vedra
22-09.75
(6.95m)
1
24
Patterson, Emily
St Johns Country
22-06.25
(6.86m)
1
25
Gillis, Julianne
The Bolles
22-04.00
(6.81m)
1
26
McGee, Molly
Bishop Snyder
22-01.00
(6.73m)
1
27
Anekwu, Onisha
Atlantic Coast
20-00.75
(6.12m)
1
28
Anderson, Charmayn
Bishop Snyder
18-03.25
(5.57m)
1
--
Bailey, Shaneese
University Chris
DNS
(--)
1
--
Jackson, Rykia
Fort White
DNS
(--)
1
--
Mackey, Ashley
Columbia (Lake C
DNS
(--)
1
--
Crews, Brooklyn
Columbia (Lake C
DNS
(--)
1
--
Seabrook, Megan
Atlantic Coast
DNS
(--)
1
--
Green, Delana
Raines
DNS
(--)
1
--
Talbert, Alisa
Providence
DNS
(--)
1
--
St. Fluer, Medjina
Maynard Evans
DNS
(--)
1
--
Davis, Desire
Maynard Evans
DNS
(--)
1
Womens Shot Put University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Knibb, Kellion
Florida State
14.44m
(47'4.5)
1
2
Lebert, Sasha-Ann
Florida A&M
13.90m
(45'7)
1
3
Richardson, Desire
Bethune-Cookman
13.22m
(43'4.25)
1
4
Rivera, Alana
Bethune-Cookman
11.48m
(37'7.75)
1
5
Mangle, Lashaquita
Claflin
11.18m
(36'8)
1
6
Sadieko, Grete
Florida State
11.10m
(36'5)
1
7
Gainey, Lexus
Warner Southern
10.93m
(35'10.25)
1
8
Webb, Shytiarra
Edward Waters
10.91m
(35'9.5)
1
9
Mason, Taylor
David Lipscomb
10.85m
(35'7)
1
10
Robinson, Ciara
Claflin
10.41m
(34'1.75)
1
11
Charles, Charlene
Jacksonville
10.31m
(33'9.75)
1
12
Johnson, Taylor
Georgia Southern
10.15m
(33'3.5)
1
13
Petithomme, Joane
Warner Southern
9.85m
(32'3.75)
1
14
Cook, Lynetta
Edward Waters
9.73m
(31'11)
1
15
Bryan, D'Andra
Edward Waters
9.57m
(31'4.75)
1
16
Bertocci, Keana
West Virginia We
9.18m
(30'1.25)
1
17
Wade, Tabia
Clark Atlanta
9.15m
(30'0)
1
18
Cunningham, Ashley
Clark Atlanta
9.07m
(29'9)
1
19
Crawford, Jessica
Claflin
9.04m
(29'7.75)
1
20
McAleese, Braeghty
David Lipscomb
8.91m
(29'2.75)
1
21
Martinez, Alejandr
Florida State
8.75m
(28'8.25)
1
22
Scott, Brehanna
West Virginia We
8.74m
(28'8)
1
23
Stephens, Kelli
Warner Southern
8.41m
(27'7)
1
24
Halper, Marisa
Florida Southern
7.93m
(26'0)
1
25
Durant, Chante
Claflin
7.60m
(24'11)
1
26
Coleman, Aleshia
Edward Waters
7.44m
(24'4.75)
1
--
Cunningham, Adrian
West Virginia We
DNS
(--)
1
--
Jack, Taylor
West Virginia We
DNS
(--)
1
--
Leach, Jennifer
Claflin
DNS
(--)
1
--
Wise, Lydia
Claflin
DNS
(--)
1
--
George, Zenia
Florida A&M
DNS
(--)
1
--
Haughton, Shamona
Florida A&M
DNS
(--)
1
--
Terry, April
David Lipscomb
DNS
(--)
1
--
Russell, Kasey
Edward Waters
DNS
(--)
1
--
Reseau, Kreda
Warner Southern
DNS
(--)
1
Womens Discus High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Steinmetz, Jordan
Ridgeview
121-02
(36.93m)
1
2
Norman, Brittany
Middleburg
101-08
(30.99m)
1
3
Cook, Samantha
Bradford
99-05
(30.30m)
1
4
Kavanagh, Keri
Nease
98-04
(29.97m)
1
5
Harris, Amber
Bishop Kenny
95-09
(29.18m)
1
6
Spence, Danielle
The Bolles
95-04
(29.06m)
1
7
DeLisle, Morgan
First Coast
94-04
(28.75m)
1
8
Cook, Kristen
Bradford
90-05
(27.56m)
1
9
Hymery, Jenny
Ponte Vedra
88-11
(27.10m)
1
10
Binkley, Justine
Ponte Vedra
81-08
(24.89m)
1
10
Cook, Kylee
Providence
81-08
(24.89m)
1
12
Nobles, Gabrielle
Bishop Kenny
81-06
(24.84m)
1
13
Johnson, Tayler
Hagerty
74-01
(22.58m)
1
14
Agudelo, Jenifer
Orange Park
71-08
(21.84m)
1
15
Gillis, Julianne
The Bolles
71-04
(21.74m)
1
16
Talbert, Alisa
Providence
69-06
(21.18m)
1
17
Howard, Jinetta
Stanton College
67-03
(20.50m)
1
18
DeLisle, Kayci
First Coast
66-02
(20.17m)
1
19
Fluker, Ciera
Mandarin
65-04
(19.91m)
1
20
McGee, Molly
Bishop Snyder
65-00
(19.81m)
1
21
Patterspn, kirby
Atlantic Coast
64-07
(19.69m)
1
22
Mitchell, Mikayla
Nease
63-02
(19.25m)
1
23
Stafford, Kiana
University Chris
61-09
(18.82m)
1
24
Spencer, Jasmine
P.K. Yonge
61-02
(18.64m)
1
25
Patterson, Emily
St Johns Country
61-00
(18.59m)
1
26
Gordon, Renae
Fleming Island
60-05
(18.42m)
1
27
Anekwu, Onisha
Atlantic Coast
57-08
(17.58m)
1
28
Mackey, Ashley
Columbia (Lake C
56-02
(17.12m)
1
29
Schermer, Audrey
Mandarin
53-01
(16.18m)
1
30
Faulk, Jasmine
St Johns Country
52-00
(15.85m)
1
31
Ellis, Teryn
P.K. Yonge
50-00
(15.24m)
1
32
Crews, Brooklyn
Columbia (Lake C
49-05
(15.06m)
1
33
Anderson, Charmayn
Bishop Snyder
46-08
(14.22m)
1
--
McCray, Kaydria
Stanton College
FOUL
(--)
1
--
Alston, Angel
Fleming Island
FOUL
(--)
1
--
Loyd, Mercadez
Orange Park
DNS
(--)
1
--
St. Fluer, Medjina
Maynard Evans
DNS
(--)
1
--
Jackson, Rykia
Fort White
DNS
(--)
1
Womens Discus University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Clark, Kree
Jacksonville
45.61m
(149'7.5)
1
2
Bravo, Akeela
Jacksonville
44.12m
(144'9)
1
3
Linder, Brittany
Florida State
40.29m
(132'2)
1
4
Chandler, Kelsey
Georgia Southern
39.05m
(128'1.25)
1
5
Futch, Sally Marie
Jacksonville
38.12m
(125'0.75)
1
6
Schunter, Sara
Jacksonville
37.16m
(121'10.75)
1
7
Crawford, Jessica
Claflin
36.69m
(120'4.25)
1
8
Rivera, Alana
Bethune-Cookman
36.52m
(119'9.75)
1
9
Cook, Lynetta
Edward Waters
35.81m
(117'5.75)
1
10
Richardson, Desire
Bethune-Cookman
35.45m
(116'3.5)
1
11
Jacobs, Alexis
Georgia Southern
33.82m
(110'11.5)
1
12
Gonzalez, Ashley
North Florida
30.32m
(99'5.5)
1
13
McAleese, Braeghty
David Lipscomb
28.76m
(94'4.25)
1
14
Cunningham, Ashley
Clark Atlanta
28.14m
(92'3.75)
1
15
Webb, Shytiarra
Edward Waters
27.95m
(91'8.25)
1
16
Johnson, Jazmine
Georgia Southern
25.58m
(83'11)
1
17
Halper, Marisa
Florida Southern
25.34m
(83'1.5)
1
18
Robinson, Ciara
Claflin
24.56m
(80'6.75)
1
19
Stephens, Kelli
Warner Southern
23.51m
(77'1.5)
1
20
Coleman, Aleshia
Edward Waters
16.90m
(55'5.25)
1
21
Petithomme, Joane
Warner Southern
15.99m
(52'5.5)
1
22
Bertocci, Keana
West Virginia We
15.31m
(50'2.75)
1
--
Knibb, Kellion
Florida State
FOUL
(--)
1
--
Mangle, Lashaquita
Claflin
FOUL
(--)
1
--
Lebert, Sasha-Ann
Florida A&M
FOUL
(--)
1
--
Cowpland, Lindsay
North Florida
FOUL
(--)
1
--
Russell, Kasey
Edward Waters
DNS
(--)
1
--
Gainey, Lexus
Warner Southern
DNS
(--)
1
--
Haughton, Shamona
Florida A&M
DNS
(--)
1
--
Bryan, D'Andra
Edward Waters
DNS
(--)
1
--
Terry, April
David Lipscomb
DNS
(--)
1
--
Reseau, Kreda
Warner Southern
DNS
(--)
1
Womens Javelin University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Knotts, Ashli
West Virginia We
37.93m
(124'5.25)
1
2
Mason, Taylor
David Lipscomb
36.41m
(119'5.25)
1
3
Smith, Jaymee
Florida A&M
36.11m
(118'5.5)
1
4
Collier, Kaitlin
David Lipscomb
34.85m
(114'4)
1
5
Smith, Jasmine
Florida A&M
33.45m
(109'8.75)
1
6
McGuire, Ashton
Unattached
32.93m
(108'0.25)
1
7
Webb, Shytiarra
Edward Waters
30.71m
(100'9)
1
8
Cook, Lynetta
Edward Waters
29.89m
(98'0.75)
1
9
Lebert, Sasha-Ann
Florida A&M
28.36m
(93'0.5)
1
10
Coleman, Aleshia
Edward Waters
21.85m
(71'8)
1
11
Bertocci, Keana
West Virginia We
17.40m
(57'1)
1
--
Stewart, Amber
West Virginia We
FOUL
(--)
1
--
Wise, Lydia
Claflin
DNS
(--)
1
--
Cunningham, Ashley
Clark Atlanta
DNS
(--)
1
--
Yocum, Roniqua
Florida A&M
DNS
(--)
1
--
George, Zenia
Florida A&M
DNS
(--)
1
--
Russell, Kasey
Edward Waters
DNS
(--)
1
--
Manuel, Ashley
Clark Atlanta
DNS
(--)
1
--
Haughton, Shamona
Florida A&M
DNS
(--)
1
Womens Hammer University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Branam, Sara
Unattached
47.68m
(156'5)
1
2
Gonzalez, Ashley
North Florida
46.03m
(151'0)
1
3
Jacobs, Alexis
Georgia Southern
42.95m
(140'10.75)
1
4
Chandler, Kelsey
Georgia Southern
42.66m
(139'11.5)
1
5
Mangle, Lashaquita
Claflin
40.91m
(134'2.5)
1
6
Cunningham, Ashley
Clark Atlanta
38.47m
(126'2.5)
1
7
Crawford, Jessica
Claflin
36.12m
(118'6)
1
8
Cowpland, Lindsay
North Florida
33.97m
(111'5.25)
1
9
Johnson, Jazmine
Georgia Southern
33.25m
(109'1)
1
10
Charles, Brianna
Georgia Southern
30.28m
(99'4)
1
11
Robinson, Ciara
Claflin
28.98m
(95'0.75)
1
12
Cook, Lynetta
Edward Waters
20.82m
(68'3.5)
1
13
Coleman, Aleshia
Edward Waters
12.92m
(42'4.5)
1
--
Russell, Kasey
Edward Waters
DNS
(--)
1
--
Terry, April
David Lipscomb
DNS
(--)
1
--
Webb, Shytiarra
Edward Waters
DNS
(--)
1
--
Futch, Sally Marie
Jacksonville
DNS
(--)
1
--
Clark, Kree
Jacksonville
DNS
(--)
1
--
Bravo, Akeela
Jacksonville
DNS
(--)
1
--
Schunter, Sara
Jacksonville
DNS
(--)
1
Womens High Jump High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Greene, Nicole
Ponte Vedra
5-06.00
(1.68m)
1
2
Muse, Ashle
University Chris
5-02.00
(1.57m)
1
3
Dobbs, Bria
Atlantic Coast
5-00.00
(1.52m)
1
4
Powers, Kirby
St Johns Country
5-00.00
(1.52m)
1
5
Rice, Frances
The Bolles
5-00.00
(1.52m)
1
5
Allen, Brooke
Cedar Key
5-00.00
(1.52m)
1
7
Schilling, Kayla
Bishop Kenny
4-10.00
(1.47m)
1
7
Harris, Jada
Nease
4-10.00
(1.47m)
1
7
Lane, Zana
Atlantic Coast
4-10.00
(1.47m)
1
10
Blaquiere, Katie
Bishop Kenny
4-08.00
(1.42m)
1
10
Stafford, Kiana
University Chris
4-08.00
(1.42m)
1
11
Hutchinson, Karmen
Stanton College
4-08.00
(1.42m)
1
11
Johnson, Megan
Episcopal (Jacks
4-08.00
(1.42m)
1
11
Howard, Autumn
Mandarin
4-08.00
(1.42m)
1
11
Hearn, Tianna
Hagerty
4-08.00
(1.42m)
1
11
Turner, Emily
Flagler Palm Coa
4-08.00
(1.42m)
1
17
Mack, Shakarri
Orange Park
4-06.00
(1.37m)
1
--
White, Mia
Stanton College
NH
(--)
1
--
Grabmayer, Daniela
Providence
NH
(--)
1
--
Fields, Jordan
Creekside
DNS
(--)
1
--
Morrison, Caleigh
Episcopal (Jacks
DNS
(--)
1
--
Haberman, Amanda
Celebration
DNS
(--)
1
--
Tillman, Kylie
Providence
DNS
(--)
1
--
Green, Delana
Raines
DNS
(--)
1
Womens High Jump University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Harris, Keyanna
Georgia Southern
1.60m
(5'2.75)
1
2
Jordan, Deidra
Bethune-Cookman
1.60m
(5'2.75)
1
2
Acton, Hannah
Florida State
1.60m
(5'2.75)
1
4
Tate, Jordan
West Virginia We
1.55m
(5'1)
1
5
Collins, Marla
North Florida
1.55m
(5'1)
1
6
Knotts, Ashli
West Virginia We
1.55m
(5'1)
1
6
Vaughn, Amber
Georgia Southern
1.55m
(5'1)
1
8
Drilling, Stacey
Florida State
1.55m
(5'1)
1
11
Ivey, Ashley
Florida A&M
1.50m
(4'11)
1
12
Hyppolite, Juliett
Bethune-Cookman
1.50m
(4'11)
1
13
Singletary, Tia
Claflin
1.50m
(4'11)
1
9
Adams, India
North Florida
1.50m
(4'11)
1
9
Colter, Stephanie
Florida A&M
1.50m
(4'11)
1
14
Martinez, Alejandr
Florida State
1.45m
(4'9)
1
14
Jefferson, Quenesh
Clark Atlanta
1.45m
(4'9)
1
16
Wade, Tabia
Clark Atlanta
1.45m
(4'9)
1
17
Foster, Chelcey
Claflin
1.40m
(4'7)
1
--
Sanders, Cenita
Bethune-Cookman
NH
(--)
1
--
Dotie, Shaterrica
Edward Waters
NH
(--)
1
--
Harper, Jaleesa
Claflin
NH
(--)
1
--
Levine, Breana
Edward Waters
NH
(--)
1
--
Nichols, Iesha
Georgia Southern
NH
(--)
1
--
Smyth, Jennifer
North Florida
DNS
(--)
1
--
Collier, Kaitlin
David Lipscomb
DNS
(--)
1
--
Johnson, Rayanna
Bethune-Cookman
DNS
(--)
1
Womens Long Jump High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bowser, Jazmine
Mandarin
18-02.25
(5.54m)
nwi
1
2
Sheffield, Tiana
Bradford
16-10.75
(5.15m)
nwi
1
3
Vandervelde, Nikki
Episcopal (Jacks
16-09.50
(5.12m)
nwi
1
4
Lavender, Christin
Stanton College
16-08.25
(5.09m)
nwi
1
5
Harris, Jada
Nease
16-07.75
(5.07m)
nwi
1
6
Chambers, Janaya
Stanton College
16-07.00
(5.05m)
nwi
1
7
Wells, Alexis
Matanzas
16-03.25
(4.96m)
nwi
1
8
Alvarez, Kerem
Celebration
15-10.25
(4.83m)
nwi
1
9
Maina, Jasmine
The Bolles
15-05.50
(4.71m)
nwi
1
10
Williams, Ladeijah
Flagler Palm Coa
15-02.75
(4.64m)
nwi
1
11
Gray, Kortney
Raines
15-01.00
(4.60m)
nwi
1
12
Simpson, Cara
St Johns Country
14-09.75
(4.51m)
nwi
1
13
Mullens, Jordan
Episcopal (Jacks
14-08.25
(4.48m)
nwi
1
13
Waler, Alex
Bishop Snyder
14-08.25
(4.48m)
nwi
1
15
Blaquiere, Katie
Bishop Kenny
14-08.00
(4.47m)
nwi
1
16
Campbell, Ronnesha
Mandarin
14-07.50
(4.46m)
nwi
1
17
Wood, Amora
Bartram Trail
14-03.75
(4.36m)
nwi
1
18
O'Connor, Shanney
Celebration
14-03.00
(4.34m)
nwi
1
19
Olmos, Marta
P.K. Yonge
14-01.50
(4.31m)
nwi
1
20
Singleton, Te'Aira
Bartram Trail
14-01.00
(4.29m)
nwi
1
21
Kanaskie, Nicole
Bishop Snyder
14-00.25
(4.27m)
nwi
1
22
Jackson, Kira'Fick
University Chris
13-10.00
(4.22m)
nwi
1
23
Jennings, Paige
Matanzas
13-05.50
(4.10m)
nwi
1
24
bass, tykesha
Atlantic Coast
13-04.50
(4.08m)
nwi
1
25
Kirlew, Shawna
Orange Park
13-01.75
(4.01m)
nwi
1
26
Jones, Lilian
P.K. Yonge
12-09.00
(3.89m)
nwi
1
26
Goldman, Maya
Ponte Vedra
12-09.00
(3.89m)
nwi
1
28
Grabmayer, Daniela
Providence
12-01.50
(3.70m)
nwi
1
29
Williams, Abby
Columbia (Lake C
11-02.00
(3.40m)
nwi
1
--
Mathis, Grace
The Bolles
FOUL
(--)
nwi
1
--
Harris, Kaylah
Providence
FOUL
(--)
nwi
1
--
Myslinski, Emily
Bishop Kenny
FOUL
(--)
nwi
1
--
Bailey, Shaneese
University Chris
DNS
(--)
nwi
1
--
Caldwell, Antyria
Columbia (Lake C
DNS
(--)
nwi
1
--
Day, Taylor
Maynard Evans
DNS
(--)
nwi
1
--
Kirsner, Kaitlin
St Johns Country
DNS
(--)
nwi
1
--
bowland, brittany
Atlantic Coast
DNS
(--)
nwi
1
Womens Long Jump University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Linson, Nakia
Florida A&M
5.75m
(18'10.25)
-0.6
1
2
Johnson, Rayanna
Bethune-Cookman
5.72m w
(18'9)
+2.9
1
3
Smyth, Jennifer
North Florida
5.52m w
(18'1.25)
+2.3
1
4
Jones, Kinnesha
Florida A&M
5.50m
(18'0.5)
-0.1
1
5
Jordan, Deidra
Bethune-Cookman
5.38m
(17'7.75)
-0.1
1
6
Charles, Brianna
Georgia Southern
5.30m
(17'4.5)
+1.8
1
7
Rasheed, Ashleigh
Georgia Southern
5.26m
(17'3)
+0.5
1
8
Herrington, Quinet
Clark Atlanta
5.19m
(17'0.25)
+1.6
1
9
Jefferson, Quenesh
Clark Atlanta
5.17m
(16'11.5)
+0.9
1
10
Lojuste, Shespla
Edward Waters
5.14m
(16'10.25)
+1.1
1
11
Jones, Brittani
Claflin
4.87m
(15'11.5)
+1.8
1
12
Wade, Tabia
Clark Atlanta
4.82m
(15'9.75)
+1.4
1
13
Durant, Chante
Claflin
4.81m
(15'9.25)
-0.3
1
14
Nichols, Iesha
Georgia Southern
4.77m
(15'7.75)
+1.8
1
14
Williams, Mariah
Warner Southern
4.77m
(15'7.75)
+1.8
1
16
Sanders, Cenita
Bethune-Cookman
4.75m w
(15'7)
+2.8
1
17
Levine, Breana
Edward Waters
4.66m
(15'3.25)
-0.1
1
18
Lewis, Alexys
Bethune-Cookman
4.63m w
(15'2.25)
+2.7
1
19
Imperial, Bethany
David Lipscomb
4.57m w
(14'11.75)
+2.9
1
20
Dume, Andrene
Warner Southern
4.44m
(14'6.75)
+1.8
1
21
Dotie, Shaterrica
Edward Waters
4.39m
(14'4.75)
+1.8
1
22
Gavagni, Rhonwen
Florida Tech
4.31m w
(14'1.5)
+2.6
1
23
Collier, Kaitlin
David Lipscomb
4.28m w
(14'0.5)
+2.2
1
24
Colter, Stephanie
Florida A&M
4.22m
(13'10)
+0.7
1
--
Bridges, Andrea
Unattached
FOUL
(--)
nwi
1
--
Lantz, Gretchen
West Virginia We
FOUL
(--)
nwi
1
--
Johnson, Taylor
Georgia Southern
FOUL
(--)
nwi
1
--
Torres, Jazmin
West Virginia We
DNS
(--)
nwi
1
--
Crise, Vicki
West Virginia We
DNS
(--)
nwi
1
--
Thomas, Raven
Bethune-Cookman
DNS
(--)
nwi
1
--
Chandler, Sarah
Florida State
DNS
(--)
nwi
1
--
Robinson, Talaya
Claflin
DNS
(--)
nwi
1
--
Freeman, Der'Renae
Florida State
DNS
(--)
nwi
1
--
Brits, Maryke
Florida State
DNS
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Vandervelde, Nikki
Episcopal (Jacks
37-02.75
(11.35m)
nwi
1
2
O'Connor, Shanney
Celebration
35-03.25
(10.75m)
nwi
1
3
Schilling, Sydney
Hagerty
34-11.50
(10.66m)
nwi
1
4
Lavender, Christin
Stanton College
34-00.75
(10.38m)
nwi
1
5
Sheffield, Tiana
Bradford
34-00.50
(10.38m)
nwi
1
6
Garvin, Tatyana
Mandarin
34-00.25
(10.37m)
nwi
1
7
Maina, Jasmine
The Bolles
33-10.50
(10.33m)
nwi
1
8
Jones, Meisha
Creekside
33-05.25
(10.19m)
nwi
1
9
Gray, Kortney
Raines
33-04.50
(10.17m)
nwi
1
10
Blaquiere, Katie
Bishop Kenny
32-00.50
(9.77m)
nwi
1
11
Taylor, Ashleigh
Creekside
31-08.00
(9.65m)
nwi
1
12
Honig, Rachel
The Bolles
30-09.50
(9.39m)
nwi
1
13
West, Olivia
Mandarin
30-08.50
(9.36m)
nwi
1
14
Hutchinson, Karmen
Stanton College
29-10.50
(9.11m)
nwi
1
15
Simpson, Cara
St Johns Country
29-09.25
(9.07m)
nwi
1
16
Jones, Lilian
P.K. Yonge
29-06.25
(9.00m)
nwi
1
17
Olmos, Marta
P.K. Yonge
29-02.25
(8.90m)
nwi
1
18
Goldman, Maya
Ponte Vedra
28-07.50
(8.72m)
nwi
1
19
Kirsner, Kaitlin
St Johns Country
27-02.75
(8.30m)
nwi
1
20
Charlotin, Michael
Columbia (Lake C
26-02.00
(7.98m)
nwi
1
21
Rodgers, Autumn
Bradford
26-01.75
(7.97m)
nwi
1
--
Grabmayer, Daniela
Providence
ND
(--)
nwi
1
--
Schilling, Kayla
Bishop Kenny
ND
(--)
nwi
1
--
Watson, Charlene
Columbia (Lake C
DNS
(--)
nwi
1
--
Glee, Jocindra
Maynard Evans
DNS
(--)
nwi
1
--
Gerharz, Jill
Hagerty
DNS
(--)
nwi
1
--
Cobb, Mecca
Atlantic Coast
DNS
(--)
nwi
1
--
Ruffin, Doniesha
Maynard Evans
DNS
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jones, Kinnesha
Florida A&M
11.98m
(39'3.5)
+0.5
1
2
Milton, Latycia
Unattached
11.89m
(39'0)
+1.9
1
3
Smyth, Jennifer
North Florida
11.57m w
(37'11.5)
+3.7
1
4
Rasheed, Ashleigh
Georgia Southern
11.40m
(37'4.75)
-3.1
1
5
Johnson, Taylor
Georgia Southern
10.83m w
(35'6.25)
+4.1
1
6
Jefferson, Quenesh
Clark Atlanta
10.61m w
(34'9.5)
+2.5
1
7
Goodwin, Natasha
North Florida
10.50m w
(34'5.25)
+4.1
1
8
Lantz, Gretchen
West Virginia We
10.40m w
(34'1.25)
+4.3
1
9
Lewis, Alexys
Bethune-Cookman
10.34m
(33'11)
-0.3
1
10
Herrington, Quinet
Clark Atlanta
10.20m w
(33'5.5)
+4.5
1
11
Imperial, Bethany
David Lipscomb
10.13m
(33'2.75)
-1.7
1
12
Dotie, Shaterrica
Edward Waters
10.12m w
(33'2.25)
+2.3
1
--
Torres, Jazmin
West Virginia We
FOUL
(--)
nwi
1
--
Charles, Brianna
Georgia Southern
FOUL
(--)
nwi
1
--
Gavagni, Rhonwen
Florida Tech
FOUL
(--)
nwi
1
--
Ivey, Ashley
Florida A&M
FOUL
(--)
nwi
1
--
Levine, Breana
Edward Waters
DNS
(--)
nwi
1
--
Sewell, Michelle
Florida State
DNS
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault High School
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stern, Kelsey
St Johns Country
10-06.00
(3.20m)
1
2
Rice, Frances
The Bolles
10-00.00
(3.05m)
1
3
Beckman, Molly
Creekside
10-00.00
(3.05m)
1
4
Clark, Haley
Crystal River
9-06.00
(2.90m)
1
5
Thompson, Tatum
Episcopal (Jacks
9-06.00
(2.90m)
1
6
Vandervelde, Nikki
Episcopal (Jacks
9-06.00
(2.90m)
1
7
Byrne, Angela
Crystal River
9-00.00
(2.74m)
1
8
Ranson, Bailey
Creekside
9-00.00
(2.74m)
1
9
Johnson, Mikyla
Atlantic Coast
7-00.00
(2.13m)
1
9
Mathis, Grace
The Bolles
7-00.00
(2.13m)
1
--
Mitchell, Courtney
Nease
NH
(--)
1
--
Marsh, Megan
Ponte Vedra
NH
(--)
1
--
Thornton, Laura
Ponte Vedra
NH
(--)
1
--
Smith, Brie
Flagler Palm Coa
NH
(--)
1
--
Halliday, Darien
Flagler Palm Coa
NH
(--)
1
--
Gushanas, Sarah
Bishop Kenny
NH
(--)
1
--
Stevens, Katarina
University Chris
DNS
(--)
1
--
Forrester, Chelsi
Mandarin
DNS
(--)
1
--
Malloy, Molly
Bishop Kenny
DNS
(--)
1
Womens Pole Vault University
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Acton, Hannah
Florida State
3.85m
(12'7.5)
1
2
Wagoner, Brittany
North Florida
3.55m
(11'7.75)
1
3
Smallwood, Sasha
Bethune-Cookman
3.40m
(11'1.75)
1
4
Schiffour, Jaclyn
West Virginia We
3.25m
(10'7.75)
1
5
Harwig, Anne
Florida State
3.25m
(10'7.75)
1
6
Belner, Anna
David Lipscomb
2.95m
(9'8)
1
--
Mason, Taylor
David Lipscomb
NH
(--)
1
--
King, Christina
Unattached
NH
(--)
1
--
Jack, Taylor
West Virginia We
NH
(--)
1
--
Townsend, Shantell
Bethune-Cookman
NH
(--)
1
--
Jackson, Karly
Florida State
NH
(--)
1
--
Kelsay, Caleigh
North Florida
DNS
(--)
1
--
Chandler, Chelsea
North Florida
DNS
(--)
1
--
Enders, Lindsey
North Florida
DNS
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#unf
#distancepreps
More news
2013 Results - Bob Hayes Invitational
96 shares:
North Florida Spring Break Invitational
,
Allen D Nease Senior High School Track & Field and Cross Country - Ponte Vedra, Florida
,
Andrew Jackson High School Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
,
Atlantic Coast H.S.
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Jean Ribault High School Track & Field and Cross Country - Jacksonville, Florida
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
1
2014
1
2013
5
2012
5
8
2011
3
4
2010
5
Show 3 more
Hashtags
#unf
#distancepreps
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!